Vakuumi institucional tė plotėsohet brenda pak ditėsh

Shko poshtė

Super Vakuumi institucional tė plotėsohet brenda pak ditėsh

Mesazh nga Ditta prej Sun Oct 24, 2010 9:18 am


Boshllėku i krijuar nė Qeveri me rastin e largimit tė ish-ministrave tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės, pritet tė plotėsohet pak ditė pas shqyrtimit tė mocionit tė mosbesimit tė Qeverisė, i cili ėshtė iniciuar nga grupi parlamentar i AKR-sė- shkruan Koha Ditore.Opsioni i plotėsimit tė vendeve vakante nė gjashtė ministri, sipas njė zyrtari tė lartė qeveritar, aktualisht ėshtė nė fazėn e shqyrtimit, porse ditėve nė vijim do ta marrė edhe formėn e vendimit tė prerė. Nė kushte anonimiteti ai ka shpjeguar se marrja e njė vendimi tė tillė ka lindur si nevojė imediate pėr zhbllokimin e shumė marrėveshjeve dhe kontratave qė duhen nėnshkruar nga ministrat.“Vetėm brenda njė jave ėshtė dashur tė nėnshkruheshin shumė vendime tė natyrave tė ndryshme, por kanė mbetur tė pezulluara, pėr shkak tė mungesės sė ministrave. Kjo gjendje nuk mund tė vazhdojė me kėtė trend pasi pasojat pėr shtetin do tė ishin shumė tė mėdha”, citohet ky zyrtar nga gazeta. Ndėrsa ai nuk ka sqaruar nėse ministrat e rinj do tė vijnė vetėm nga radhėt e PDK-sė, apo edhe nga shoqėria civile.Veē gjashtė ish-ministrave tė LDK-sė, postet qeveritare i kanė braktisur edhe zėvendėskryeministri Ramė Manaj dhe gjashtė zėvendėsministra, ndėrsa sipas zyrtarit qeveritar nė fjalė, “nė kėtė fazė me rėndėsi ėshtė qė tė bėhet vetėm plotėsimi i vendeve tė ministrave, kurse pėr postet e tjera, do tė shikohet mė pastaj nėse janė ose jo tė domosdoshme”.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi