Kosovės do t’i kushtojė shumė loja e koalicionit PDK-LDK

Shko poshtė

Super Kosovės do t’i kushtojė shumė loja e koalicionit PDK-LDK

Mesazh nga Ditta prej Sun Oct 24, 2010 9:20 amKryetari i Lidhjes Demokratike tė Dardanisė, Nexhat Daci ka deklaruar sot se situata aktuale nė vend karakterizohet me skandale politike tė koalicionit PDK – LDK tė cilat nuk e kanė befasuar LDD-nė.
“Koalicioni i deritashėm qeverisės ėshtė formuar mė shantazhe dhe nė atė mėnyrė ka pėrfunduar”, ka thėnė Daci gjatė takimit me Forumin e Gruas tė LDD, duke theksuar se kjo nuk e ka befasuar dhe as demoralizuar LDD por pėrkundrazi ėshtė edhe njė burim shtesė i energjisė pėr organizim dhe angazhim e partisė pėr zgjedhjet tė cilat janė gjithnjė e mė afėr.Daci, siē njofton Koha, ka thėnė se lojėrat e filluara para tre viteve pėrfunduan me njė lojė e cila Kosovės i ka kushtuar shumė. Sipas tij, LDD e ka pėrfunduar konceptin teorik dhe programor, dhe qe tani duhet te veprojnė te gjithė me atė fryme, nė bazė tė konceptit te krijuar.Daci ka thėnė sė me 6 nėntor bėhet shpallja publike e platformės politike pėr zgjedhjet nacionale motoja e se cilės do te jetė "Pushtetin kushtetues me qytetarin krenar dhe tė lumtur tė Kosovės".

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi