Zgjedhjet e shpejta e nxjerrin Kosovėn nga kriza

Shko poshtė

Super Zgjedhjet e shpejta e nxjerrin Kosovėn nga kriza

Mesazh nga Rreze prej Sun Oct 24, 2010 9:43 am

Vetėm zgjedhjet e shpejta mund ta nxjerrin Kosovėn nga kriza e krijuar pas prishjes sė koalicionit me LDK-nė, ka deklaruar Xhavit Haliti, anėtar i Kryesisė sė PDK-sė. Ndonėse, sipas tij, zgjedhjet e jashtėzakonshėm nuk ėshtė e lehtė tė organizohen, ai thotė se nuk e pėrjashton mundėsinė qė pas zgjedhjeve tė ketė sėrish koalicion me LDK-nė.Sipas Halitit, nė bazė tė kėrkesave tė subjekteve politike, tė partive tė ndryshme, duke pėrfshirė edhe Partinė Demokratike tė Kosovės, pakicat, dy-tri parti parlamentare janė deklaruar publikisht se janė pėr zgjedhje tė parakohshme, qė nėnkupton diku nė mesin e dhjetorit.Nė njė intervistė pėr REL, ai tha se zgjedhjet e jashtėzakonshme janė tė domosdoshme janė pėr shumė arsye, sepse procesi i bisedimeve me Serbinė duhet tė fillojė, procesi i privatizimit tė ndėrmarrjeve publike duhet tė vazhdojė, duhet miratuar buxheti i Kosovės dhe duhet tė vazhdohet me marrėveshjet qė janė bėrė mė herėt nė drejtim tė ndėrtimit tė infrastrukturės nė Kosovė.“Tani zgjidhje tjetėr unė nuk shoh, pėr arsye se koha pėr t’u futur nė koalicione tė reja mendoj qė ėshtė shumė e shkurtėr dhe, meqenėse presidenti ose ushtruesi i detyrės sė presidentit tė vendit ka shpallur zgjedhjet e ardhshme mė 13 shkurt dhe pėr tė cilat janė pajtuar tė gjithė si zgjedhje tė parakohshme, mendoj se situata e re e krijuar me daljen e LDK-sė nga Qeveria, ka krijuar domosdoshmėrisht krizė tė re, do ta quaja, nė drejtim tė institucioneve nė Kosovė, dhe kėrkon veprim. Dhe, veprimi, them unė, do tė jetė ai qė tė shpallen zgjedhjet mė herėt dhe ta kapėrcejmė kėtė situatė”

_________________
If You Like Peace...Prepare For War...

Mendova Se Ta Kisha Harruar Zerin...Por Joo..Kur e Degjova Mu Kujtua Perseri...!![left]
avatar
Rreze
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 8687
Mosha : 22
Viti: : 18/07/1995
Vendbanimi: : Atje Ku Mungon Tii...!!!
Aktiviteti :
99 / 10099 / 100

Registration date : 01/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi