Akuzat, Topi: Drejtsia t shkputet nga politika

Shko posht

Super Akuzat, Topi: Drejtsia t shkputet nga politika

Mesazh nga GentleMan prej Tue Oct 26, 2010 4:19 pm

Presidenti i Shqipris, Bamir Topi, ka theksuar se drejtsia duhet t shkputet nga politika dhe t luaj rolin e saj n shrbim t ligjit. Duke folur n nj tryez pr drejtsis, ku e pranishme sht edhe kryeprokurorja Ina Rama, Topi ka pranuar se aktualisht ambienti shqiptar sht shum i ngarkuar.


Duke kujtuar akuzat q bjn pr njri-tjetrin pushtetart, presidenti ka krkuar q beteja t zhvillohet n institucionet specifike."Nse do t ket besim te institucionet do t ket drejtsi. Drejtsia ka materiale si kurr m par pr t hetuar", citon Shekulli fjalt e kreut t shtetit shqiptar.Ndrkoh, Ina Rama ka deklaruar se sot n Shqipri sht shum e vshtir t vendossh drejtsi, duke shtuar se sfid mbetet prballja me krimin e jakave t bardha, ndrkoh q drejtsia duhet t bj punn e saj pr t mbrojtur t mirn kundr s keqes

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :) :)
Rregullorja e Staffit / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legends
Web-Master
The LegendsWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e antarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi