Edhe tableti i ri Malata T2 mbshtetet n Android

Shko posht

Super Edhe tableti i ri Malata T2 mbshtetet n Android

Mesazh nga Ditta prej Mon Nov 29, 2010 7:20 pm


Edhe nj kompjuter i ri tablet sht paraqitur dhe ka filluar t shitet n tregun japonez. M sakt bhet fjal pr modelin e ri t tabletit Malata T2, i cili bazohet n sistemin operativ Android 2.2 Froyo.
Specifikat tjera t modelit t ri t tabletit Malata T2 prfshijn ekran t ndjeshm n prekje me 10 in dhe rezolucion prej 1024 x 600 piksel, procesorin e NVIDIA Tegra 2, plus 1GB RAM memorie.Tableti m i ri n treg, Malata T2 Android gjithashtu posedon edhe 16GB memorie t integruar bashk me SD karteln e cila mund t zgjerohet edhe me 32GB memorie shtes, dhe lidhjen e integruar pr WiFi, Bluetooth 2.1+EDR dhe kamern me 1.3 mega-piksel e cila prkrah edhe Adobe Flash 10.1.Pr momentin, modeli i ri i tabletit Malata sht n dispozicion vetm n tregun e Japonis, me nj mim prej 599 dollarsh, ndrsa ende nuk dihet se kur do t vij edhe n tregun evropian.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi