Acer synon pozitn udhheqse

Shko posht

Super Acer synon pozitn udhheqse

Mesazh nga Ditta prej Mon Nov 29, 2010 7:21 pm


Kryeshefi ekzekutiv i Acer ka deklaruar se qysh vitin e ardhshm do t mund t bhej prodhuesi m i madh i kompjuterve n bot, respektivisht t merr pozitn udhheqse nga HP.Kryeshefi ekzekutiv i Acer Gianfranco Lanci ka shprehur plane shum ambicioze pr rritjen e kompanis gjat vitit t ardhshm.N fakt, Lanci pohon se n vitin e ardhshm HP do t arrij edhe prodhuesin HP dhe do t bhet prodhuesi udhheqs i kompjuterve nse bota mobile vazhdon t rritet me trendin e tanishm. Po ashtu sht theksuar se kompania kt vit do t shes mbi nj milion telefona celular. Acer ka hyr n tregun e telefonave t menur (smartphones) me qllim q n periudhn prej tre deri n pes vjet t bj pr vete 6 deri n 7 pr qind t tregjeve.Nuk jan asnj dhn lloj detajesh pr kto plane ambicioze t Acer.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi