PDK-ja e integron Kosovėn nė BE dhe NATO

Shko poshtė

Super PDK-ja e integron Kosovėn nė BE dhe NATO

Mesazh nga Zyma prej Wed Dec 08, 2010 8:03 pmKryetari i PDK-sė, njėherėsh kryeministėr nė largim i Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi, i shoqėruar nga nėnkryetari i PDK-sė, zėvendėskryeministri Hajredin Kuēi, dhe bashkėpunėtorė tjerė, ka marrė pjesė nė takimet parazgjedhore tė Partisė Demokratike tė Kosovės nė Mitrovicė dhe Vushtrri. Thaēi ftoi qytetarėt e Mitrovicės dhe tė Vushtrrisė tė votojnė, siē tha ai, partinė shtet-formuese, partinė e integrimit euro-atlantik tė Kosovės – PDK-nė.Duke folur para mijėra anėtarėve dhe simpatizantėve entuziastė tė PDK-sė nė sallėn e sporteve nė Mitrovicė, Thaēi ėshtė shprehur plotėsisht i bindur nė fitoren e fuqishme tė Partisė Demokratike tė Kosovės nė zgjedhjet e 12 dhjetorit.“Jemi qeveria e parė, qė ka filluar investimet e fuqishme nė pjesėn veriore tė Kosovės, nė rajonin e Mitrovicės dhe mė gjerė. Kemi bėrė shumė investime, kemi ndėrtuar shumė rrugė, ujėsjellės, kanalizime, ambulanta, shkolla dhe do tė vazhdojmė tė investojmė edhe nė tė ardhme, sepse do tė investojmė pėr t’i kthyer njerėzit nė shtėpitė dhe pronat e tyre, do tė investojmė pėr tė kthyer normalitetin, do tė investojmė nė ēdo cep tė territorit tė komunės sė Mitrovicės, nė ēdo cep tė territorit tė Republikės sė Kosovės” , u shpreh Thaēi.“Kėshtu siē jemi sot tė bashkuar ne do t’i fitojmė tė gjitha betejat. Ne e kemi fituar edhe lirinė, edhe pavarėsinė. Tani e kėrkoj besimin tuaj, mbėshtetjen tuaj, kėshtu siē jeni sot tė bashkuar, e kėrkoj besimin tuaj pėr mandatin e ardhshėm katėr vjeēar, pėr mandatin e integrimit euro-atlantik tė Kosovės, pėr Kosovėn evropianė, pėr Kosovėn, anėtare tė BE-sė dhe tė NATO-s, pėr Kosovėn anėtare tė Organizatės sė Kombeve tė Bashkuara”.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi