“Vetėvendosje”: Qytetarėt nuk do tė votojnė mė pėr hajna

Shko poshtė

Super “Vetėvendosje”: Qytetarėt nuk do tė votojnė mė pėr hajna

Mesazh nga Zyma prej Wed Dec 08, 2010 8:06 pmLideri i lėvizjes “Vetėvendosje” ka thėnė tė enjten nė Malishevė se qytetarėt nuk do tė votojnė mė pėr rrena dhe hajna, po pėr programin e lėvizjes “Vetėvendosje” qė do tė bėjė negociata pėr bashkimin me Shqipėrinė. Ai ka thėnė se qytetarėt nuk do t’i votojnė ata politikanė qė dalin e zgėrdhihen me njė flamur lara lara, e qė bėjnė negociata me Beogradin, por do tė votojnė pėr “Vetėvendosjen” qė do tė bėjė negociata pėr bashkim me Shqipėrinė.Ndėrkaq, Wiliam Walker, ish ambasador i OSBE-sė nė Kosovė ka thėnė se shpesh pyetet nėse Washintoni do tė pranojė njė qeveri tė udhėhequr nga lėvizja “Vetėvendosje”.Me kėtė rast, ai tha se e heq kėtė dilemė, pasi sipas tij SHBA-tė do ta mbėshtesin secilėn qeveri pavarėsisht nga kush udhėhiqet, por qė ėshtė vullnet i qytetarėve tė Kosovės.Ndėrsa, Visar Ymeri ka folur pėr programin ekonomik, ndėrsa nė kėtė drejtim ka premtuar mbėshtetje pėr bujqėsi, zhvillim ekonomik dhe krijim tė njė tregu tė pėrbashkėt mbarėkombėtarė.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi