LDK-ja po e merr pėrgjegjėsinė pėr tė ardhmen e Kosovės

Shko poshtė

Super LDK-ja po e merr pėrgjegjėsinė pėr tė ardhmen e Kosovės

Mesazh nga Zyma prej Wed Dec 08, 2010 8:08 pm


Isa Mustafa


“U tha kėtu se Podujeva ėshtė e para nė LDK, dje ishte Istogu i pari, Suhareka, sot serish Podujeva ėshtė e para, sepse jemi tė parėt nė ēdo cep tė Kosovės, anembanė Kosovės, sepse LDK-ja po rigjenerohet, po vitalizohet, LDK-ja po bėhet parti e re. LDK-ja po bėhet parti, e cila po e merr pėrgjegjėsinė pėr ardhmėrinė e Kosovės, pėr zhvillimin e Kosovės, pėr shtetin e Kosovės”, tha tė mėrkurėn nė tubimin parazgjedhor nė Podujevė, lideri i Lidhjes Demokratike tė Kosovės, Isa Mustafa.Ai tha se Qeveria e re qė do tė dalė nga zgjedhjet e 12 dhjetorit do tė japė llogari para qytetarėve. “Ju jeni ata tė cilėt po merrni pėrgjegjėsi pėr shtetin tonė dhe ne jemi ata tė cilėt sė bashku me ju do ta realizojmė pėrgjegjėsinė tonė. Unė ju garantoj se Kosova nė krye me LDK-nė, me Qeverinė e LDK-sė, do tė ndėrtohet si shtet i fortė, si shtet i fuqishėm, si shtet i respektuar brenda dhe jashtė, dhe nėse me Kosovėn do tė mburremi ne tė gjithė, do tė mburren edhe ata qė nuk i takojnė LDK-sė, do tė mburren tė gjithė qytetarėt e Republikės sė Kosovės”.Prandaj pse tė mos ia japim votėn LDK-sė, pse mos tė votohet LDK-ja, nėse ajo ėshtė partia mė e mirė, ėshtė partia mė e fortė, ėshtė parti e besės dhe ne atė qė ua themi sot, do ta mbajmė fjalėn, do tė japim llogari para jush...Nėse dėshironi ta dini se si do tė punojė Qeveria e ardhshme, shikojeni Agimin (Veliun), shikoni ēfarė ka punuar kėtu. Ajo qė ėshtė punuar nė Podujevė nė kėto katėr vitet e fundit ėshtė dėshmia se ēfarė ėshtė vullneti i LDK-sė tė punohet, se si do tė punojmė me qytetarėt, si do tė punojmė nė shkollat tona, si do t’i rregullojmė rrugėt tona, si do ta rregullojmė lumin tonė kėtu qė ėshtė rregulluar, si do t’i rregullojmė parqet tona”, tha ndėr tė tjera lideri i LDK-sė.“Ne ju garantojmė qeverisje tė mirė tė Kosovės dhe pėr kėtė qeverisje tė mirė, ne ju ftojmė qė me datėn 12 dhjetor ta votoni numrin 36”.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi