AAK: Do tė largohet robėria qė ka kapluar Kaēanikun

Shko poshtė

Super AAK: Do tė largohet robėria qė ka kapluar Kaēanikun

Mesazh nga Zyma prej Wed Dec 08, 2010 8:12 pm

Blerim Shala, nėnkryetar i Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės tha tė mėrkurėn nė Kaēanik se ky vit do tė jetė mė i vėshtiri nėse me 12 dhjetor nuk do tė bėhen ndryshime tė mėdha. E sipas tij, ndryshimet e mėdha janė nėse votohet koalicioni AAK-lista “Ibrahim Rugova”, e cila do tė sjellė zhvillim ekonomik prej 7 %, rritje tė pagave dhe tė mira tjera pėr vendin. Shala gjatė takimit me qytetarėt e Kaēanikut ka akuzuar qeverinė, qė sipas tij ia ka humbur dinjitetin Kosovės. Sipas tij, lajmin e mirė qė e presin ėshtė se janė tė parėt nė Kaēanik dhe nė Kosovė.Ukė Rugova, nga lista “Ibrahim Rugova” ka thėnė se do tė bėjnė gjithēka qė ėshtė e mundur qė kryetari i AAK-sė, Ramush Haradinaj tė kthehet nė Kosovės.Ai ka thėnė me qeverinė qė do ta bėjnė me AAK-nė do ta qojnė vendin nė BE dhe NATO. Rugova po ashtu premtoi nė Kaēanik kthimin e investimeve tė huaja dhe zhvillim ekonomik.Ndėrkaq, Daut Haradinaj ka kėrkuar votėn e kaēanikasve pėr koalicionin AAK-lista ‘Ibrahim Rugova”, pasi sipas tij kanė vlerat mė tė mira aktualisht nė Kosovė.Ai akuzoi PDK-nė dhe Xhabir Zharkun qė nė zgjedhjet lokale kanė vjedhur vota, por tha se nga 12 dhjetori Kosova dhe Kaēaniku do tė frymojnė lirshėm dhe me fitoren e kėtij koalicioni do tė largohet robėria qė ka kapluar Kaēanikun.Me kėtė rast, Haradinaj ka theksuar se Kosova ka pasur dy vėrshime kohėt e fundit, atė nga tė reshurat dhe ‘rrenat’ e Thaēit.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi