Vritet njė boshnjak nė vendkalimin kufitar Kosovė - Serbi

Shko poshtė

Super Vritet njė boshnjak nė vendkalimin kufitar Kosovė - Serbi

Mesazh nga Gonna prej Thu Dec 09, 2010 1:20 pm

Leposaviq, 8 dhjetor

Burime tė policisė kanė konfirmuar se nė rrethana ende tė panjohura, tė mėrkurėn, rreth orės 14.00, nė fshatin Postenje tė Leposaviqit, ėshtė vrarė nė pusi Shefko Sallkoviq, boshnjak nga fshati Rvatska tė komunės sė Leposaviqit. Zėdhėnėsi i Policisė sė Kosovės pėr rajonin e Mitrovicės, Besim Hoti, ka konfirmuar vrasjen e njė personi dhe plagosjen e njė tjetri, tė cilėt po udhėtonin me automjet, jo shumė larg vendkalimit kufitar Jarinje. Sipas Hotit, viktima dhe i plagosuri janė tė pėrkatėsisė boshnjake nga Rvatska, pėrfaqėsues tė fshatrave boshnjake tė Leposaviqit. Sipas njoftimeve tė para jozyrtare, Sallkoviq ishte i njohur si person qė ka pranuar institucionet dhe Republikėn e Kosovės si shtet tė vetin, duke qenė pjesėmarrės edhe nė zgjedhjet e fundit. Ndėrkohė, ditė mė parė pati paralajmėruar pjesėmarrje edhe nė zgjedhjet parlamentare tė 12 dhjetorit. Ai ėshtė vrarė nė pusi, menjėherė pasi ka lėshuar magjistralen e Ibrit nė rrugė pėr nė fshatin e tij, ndėrsa ishte duke qarkulluar me automobilin e tij "Toyota" me targa 522 KS 949, ndėrsa ėshtė qėlluar nga njerėz qė qarkullonin me njė automjet tė tipit "Opel Astra", me ngjyrė metalike. Po ashtu, dihet se Shefko Sallkoviq nė zgjedhjet lokale ishte zgjedhur kėshilltar komunal nė Asamblenė Komunale tė Leposaviqit, si pėrfaqėsues i banorėve boshnjakė tė fshatrave Rvatska, Zaseok, Muminoviq, Vrba, Beberishte dhe Kalin, tė komunės sė Leposaviqit. Mėsohet, po ashtu se Shefko Sallkoviq ishte nga koalicioni i boshnjakėve "Vakat", raporton "Kosova Sot".

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi