Partitė ankohen pėr incidente tė izoluara

Shko poshtė

Super Partitė ankohen pėr incidente tė izoluara

Mesazh nga Zyma prej Sun Dec 12, 2010 5:09 pmSubjektet pjesėmarrėse nė zgjedhjet nėpėrmjet konferencave pėr media dhe komunikatave janė ankuar pėr shkelje tė procesit zgjedhor, duke akuzuar palėt rivale pėr shkaktimin e disa incidenteve tė izoluara.PDK-ja ėshtė ankuar se kryetari i degės sė saj nė Prishtinė, Ramadan Avdiu ėshtė kėrcėnuar pasi ka votuar nė shkollėn fillore “Emin Duraku”. Sipas kėsaj partie, rasti ėshtė paraqitur nė polici. PDK-ja ėshtė ankuar pėr parregullsi nė lagjen “Kodra e Trimave” nė Prishtinė. Sipas zėdhėnėsit tė kėsaj partie, Blerand Stavileci, simpatizantė dhe militantė tė LDK-sė, janė duke bėtė presion tek votuesit nė pesė shkolla tė kėsaj lagjeje.LDK-ja ka shprehur shqetėsimet e saj pėr disa incidente qė kanė ndodhur. Sipas zyrtarėve tė kėsaj partie, incidentet mė tė rėnda janė shėnuar nė zonėn e Drenicės, pėrkatėsisht nė disa qendra tė votimit nė komunėn e Drenasit ku janė vėrejtur persona qė kanė votuar disa herė.Lideri i “Vetėvendosjes”, Albin Kurti ka thėnė se janė duke e monitoruar imtėsisht procesin zgjedhor nė secilėn qendėr e nė secilin vendvotim dhe ka njoftuar edhe pėr shkelje mė tė vogla i parandalojmė shkeljet e mėdha.Zyrtarėt e AAK-sė kanė shprehur shqetėsimin e tyre se aktivistė tė PDK-sė po u bėjnė presion votuesve nėpėr qendrat e ndryshme tė votimeve nė Kosovė. Anėtari i Kryesisė sė AAK-sė, Besnik Tahiri, tha se problem serioz sa i pėrket kėtij procesi zgjedhor vazhdojnė tė jenė edhe llambat e identifikimit tė gishtėrinjve. Sipas tij, njė problem tjetėr ėshtė paraqitur nė shkollėn fillore “Faik Konica” nė Prishtinė, kur disa qytetarė nuk janė lejuar tė votojnė me dokumente tė UNMIK-ut.Lulėzim Zeneli nga LDD-ja ka ngritur shqetėsime pėr votime kolektiv, por edhe orientimin e votuesve.Zyrtarė nga “Koalicioni pėr Kosovė tė Re” kanė raportuar se deri mė tani kanė identifikuar njė numėr tė parregullsive. Sipas kėsaj partie, kėto parregullsi kanė tė bėjnė kryesisht me detektorėt e ngjyrės sė gishtėrinjve, votimin nga disa herė tė personave, vėnien e materialeve propagandistike nė qendrat e votimeve. Zėdhėnėsi Arbėr Geci ka thėnė se partitė tjera politike janė duke ushtruar presion ndaj komisionarėve tė tyre nėpėr qendrat e votimit, ai tha se AKR ėshtė e shqetėsuar pėr kėtė dhe bėnė thirrje pėr respektim tė kodit tė mirėsjelljes.Edhe subjekte tė tjera politike janė ankuar gjatė ditės pėr parregullsi zgjedhore, kryesisht pėr mosfunksionimin e llambave ultravjollce.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi