Akuzat e Martyt dėmtojnė imazhin e SHBA-ve dhe BE-sė kunder H.Thaqit

Shko poshtė

Super Akuzat e Martyt dėmtojnė imazhin e SHBA-ve dhe BE-sė kunder H.Thaqit

Mesazh nga GentleMan prej Wed Dec 15, 2010 11:00 pm

Njohėsi i mirė i rrethanave nė Ballkan, britaniku Misha Glenny, akuzat ndaj kryeministrit nė largim Hashim Thaēi pėr krime gjatė luftės, i ka cilėsuar si “shpėrthyese”.


Autor i librit “Mcmafia”, qė trajton temėn e krimit tė organizuar nė Ballkan, ka thėnė se megjithėse Kėshilli i Evropės nuk ka shumė peshė apo ndikim mbi qeveritė, por raporti i Dick Martyt dėmton imazhin e vetė SHBA-sė dhe Evropės, sepse lė tė kuptohet qė ato kanė mbyllur sytė duke lejuar tė ndodhin kėto krime.Nė njė intervistė pėr BBC-sė nė shqip, Glenny ka thėnė se ky raport pėrmban akuza kaq shumė tė rėnda nė adresė tė qeverisė sė Kosovės, dhe sidomos ndaj kryeministrit nė largim dhe, ndoshta, kryeministrit tė ardhshėm, Hashim Thaēi.“Kėto janė akuza pėr lidhje me krimin e organizuar, trafikim armėsh e kėshtu me radhė. Por raporti dėmton edhe vetė imazhin e SHBA-ve dhe aleatėve nė Evropė, pėrfshirė Britaninė e Madhe, pasi nė raport thuhet se Washigtoni dhe tė gjithė ata qė e pėrkrahėn UĒK-nė, mbyllėn sytė pėrpara kėtyre gjėrave tė tmerrshme qė po ndodhnin nė Kosovė, ku nuk kishte vetėm trafikim armėsh dhe droge, por edhe tregti tė paligjshme tė organeve njerėzore”.

Sipas Glennyt, ēėshtja e serbėve tė kapur nga UĒK-ja, fillimisht u ngrit nė librin e ish-kryeprokurores sė Tribunalit tė Hagės, Carla del Ponte, ndonėse ajo nuk e ēoi kėtė ēėshtje nė gjykatė. “Nė kėtė libėr ajo shkruan se serbėt qė mbaheshin nga UĒK-ja gjatė luftės, u pėrdorėn pėr t'iu marrė organet, tė cilat mė pas shiteshin, kryesisht, pėr tė mbledhur fonde pėr tė financuar aktivitetin e UĒK-sė. Pas luftės ky lloj aktiviteti u zgjerua. Ka pasur mjekė dhe persona tė tjerė tė cilėt kanė paguar pėr tė blerė organe nga shtetas tė vendeve tė varfra, si Kazakistani. Mė pas, kėto organe, p.sh veshka u janė shitur klientėve tė pasur nė Amerikė apo Izrael. Kombet e Bashkuara e konsiderojnė kėtė si njė ndėr format mė tė ashpra tė krimit tė organizuar dhe kjo do tė ketė pasoja tė rėnda”.Duke folur pėr periudhėn pėr tė cilėn flitet nė raport, Glenny ka thėnė se raporti nuk ėshtė shumė specifik pėr kėtė. “Rastet specifike qė pėrmenden nė kėtė raport janė nga viti 1999 e kėtej. Disa nga kėto raste po hetohen momentalisht dhe janė nė proces gjyqėsor nė Kosovė, ku sistemi i drejtėsisė ėshtė nėn mbikėqyrjen e EULEX-it. Pra ka disa raste qė po hetohen dhe nė raport nuk specifikohet nėse trafikimi i organeve njerėzore vazhdon sot e kėsaj dite. Gjithsesi, nė akuzat e ngritura nga Dick Marty nė raportin e tij, flitet fare qartė pėr rolin qė Hashim Thaēi po luan si njė lloj bosi e njė organizate tė madhe kriminale nė Kosovė”.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Akuzat e Martyt dėmtojnė imazhin e SHBA-ve dhe BE-sė kunder H.Thaqit

Mesazh nga Gonna prej Thu Dec 16, 2010 9:23 am

Mos t ish UQK sishim kerka tash na hala ner Serbi ishim po qa koka qu pesh folka palidhje ky far huti

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Akuzat e Martyt dėmtojnė imazhin e SHBA-ve dhe BE-sė kunder H.Thaqit

Mesazh nga GentleMan prej Thu Dec 16, 2010 9:35 am

Gonna (Thu 16 Dec 2010 - 10:23) shkruajti:Mos t ish UQK sishim kerka tash na hala ner Serbi ishim po qa koka qu pesh folka palidhje ky far huti
mos t“ish kon i njeri I.RUGOVA dhe ish Kryeministri Haradinaj qe tani eshte i mbyllur ne hag per vepra lufte te pa fajshme, dhe mos te ish kan i njderi A.Jashari me familje kosova hala ish nder Serbi
fal ktyre njerzve sod jemi " Ne Uj " sepse nuk e patem fatin te udheheqin kta njerz por tjeret..

dhe tek e fundit un kam 1 shej rrespekti per UQK-n por ne anen tjeter mos te ish kon NATO ( Amerika ) kurrrrr skishe dit qka osht liria
zoti e bekoft ameriken siq ka then edhe i ndjeri Rugova

Oki, sjam kundra hashim thaqit, por ky njeri ska shkoll per kryeqeverisie ska kapacitet, mas pari shiko krejt investimet i ban ka rrethi Drenices ne drenic.. kto investime duhen te bohen pikrisht ne Prishtin dhe qytete tjera..
i vetmi qytet eshte Gjakova, Gjilani,Peja,Deqani,Klina qe hashim thaqi ban shkelje, per kumunen e gjakoves jan shkep 35.000 per bugjet kjo qe nuk i mjafton as ni fshati e jo ni qyteti te madh me shum banor..
nejse s“mbetet mu me fol perta por mua me mbetet me votu per tjeter kend..!!

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Akuzat e Martyt dėmtojnė imazhin e SHBA-ve dhe BE-sė kunder H.Thaqit

Mesazh nga Gonna prej Thu Dec 16, 2010 11:21 am

Mos t ish Kon UQK Lordi nuk t kish njoft as NATO njeri nder ta qe i permende qe kan kontribu osht Hashim Thaqi Fatmir Limaj edhe kta qe i permene mendimi jot osht aj pak m lart skom as ni kundershtim edhe ti duhet me pas rrespekt per mendimin tem t"lutna

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Akuzat e Martyt dėmtojnė imazhin e SHBA-ve dhe BE-sė kunder H.Thaqit

Mesazh nga GentleMan prej Thu Dec 16, 2010 1:18 pm

Gonna (Thu 16 Dec 2010 - 12:21) shkruajti:Mos t ish Kon UQK Lordi nuk t kish njoft as NATO njeri nder ta qe i permende qe kan kontribu osht Hashim Thaqi Fatmir Limaj edhe kta qe i permene mendimi jot osht aj pak m lart skom as ni kundershtim edhe ti duhet me pas rrespekt per mendimin tem t"lutna

gonna, ska mbet rrespekt sepse e kan ndytur dhe i kan jep fund rrespekti ndaj qytetarit dhe qytetari ndaj tyre..

kshtu qe skam pik rrespekti per qta paralementar ton asnja hiq..!!

kshtu qe UQK-s i mbetet shej rrespekti, e sa per NATO as NATO as UQK-ja mos te ish kon i ndjeri Rugova dhe dhe krytari i amerikes Clinton.. sa per tjeret ishim ne fund pusit.!!!

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Akuzat e Martyt dėmtojnė imazhin e SHBA-ve dhe BE-sė kunder H.Thaqit

Mesazh nga Gonna prej Thu Dec 16, 2010 1:22 pm

Ok mendimi jot osht prap Lordi se skom qef per politik me hy n konflikt me antart e lojm ket muhabet :) se fjala fjalen kurr sun e mun :D

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Akuzat e Martyt dėmtojnė imazhin e SHBA-ve dhe BE-sė kunder H.Thaqit

Mesazh nga GentleMan prej Thu Dec 16, 2010 1:23 pm

Gonna (Thu 16 Dec 2010 - 14:22) shkruajti:Ok mendimi jot osht prap Lordi se skom qef per politik me hy n konflikt me antart e lojm ket muhabet :) se fjala fjalen kurr sun e mun :D
qashtu osht Gonna, nqs nisim me marr njeri tjeterin ne konflikt permes ktyre politikanve..nuk ja vlen.. kalo mir

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Akuzat e Martyt dėmtojnė imazhin e SHBA-ve dhe BE-sė kunder H.Thaqit

Mesazh nga D3M1 prej Thu Dec 16, 2010 8:03 pm

Lord shkruajti:
Gonna (Thu 16 Dec 2010 - 10:23) shkruajti:Mos t ish UQK sishim kerka tash na hala ner Serbi ishim po qa koka qu pesh folka palidhje ky far huti
mos t“ish kon i njeri I.RUGOVA dhe ish Kryeministri Haradinaj qe tani eshte i mbyllur ne hag per vepra lufte te pa fajshme, dhe mos te ish kan i njderi A.Jashari me familje kosova hala ish nder Serbi
fal ktyre njerzve sod jemi " Ne Uj " sepse nuk e patem fatin te udheheqin kta njerz por tjeret..

dhe tek e fundit un kam 1 shej rrespekti per UQK-n por ne anen tjeter mos te ish kon NATO ( Amerika ) kurrrrr skishe dit qka osht liria
zoti e bekoft ameriken siq ka then edhe i ndjeri Rugova

Oki, sjam kundra hashim thaqit, por ky njeri ska shkoll per kryeqeverisie ska kapacitet, mas pari shiko krejt investimet i ban ka rrethi Drenices ne drenic.. kto investime duhen te bohen pikrisht ne Prishtin dhe qytete tjera..
i vetmi qytet eshte Gjakova, Gjilani,Peja,Deqani,Klina qe hashim thaqi ban shkelje, per kumunen e gjakoves jan shkep 35.000 per bugjet kjo qe nuk i mjafton as ni fshati e jo ni qyteti te madh me shum banor..
nejse s“mbetet mu me fol perta por mua me mbetet me votu per tjeter kend..!!

UĒK-eshte simbol i lirise se Kosoves, bashk me H.Thaqin dhe te tjeret
I.Rugova sja vlen me Permend ku diskutohet per UĒK-ne....
Ne Gjakove, Kline, Deqan etj e ka qeverisjen AAK, se ka PDK se me pas PDK ndryshe kish qene...
m'Falni qe pe teproj po skam qka boj realiteti eshte ky....

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Akuzat e Martyt dėmtojnė imazhin e SHBA-ve dhe BE-sė kunder H.Thaqit

Mesazh nga ditush prej Sat Feb 12, 2011 11:35 pm

Kalonn tekk Rajoni & Bottaa

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Akuzat e Martyt dėmtojnė imazhin e SHBA-ve dhe BE-sė kunder H.Thaqit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi