Mosk, 1 mij n pranga pr dhun etnike

Shko posht

Super Mosk, 1 mij n pranga pr dhun etnike

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Thu Dec 16, 2010 1:05 amRreth 1 mij persona jan arrestuar n qendr t Mosks, n mnyr q t shmangen prplasjet etnike pas sulmit me arm zjarri ndaj nj tifozi.

Arrestimet jan kryer pasi grupe t rinjsh, shumica e t cilve brtisnin parulla nacionaliste, u mblodhn n afrsi t stacionit hekurudhor t Mosks.

Vdekja e nj tifozi t ekipit t futbollit Spartaku i Mosks, n nj prleshje me disa tifoz nga Kaukazi Verior, ka shkaktuar protesta dhe sulme ndaj minoriteteve.

Disa dhjetra persona t tjer raportohet se jan arrestuar edhe n qytete t tjera t Rusis. Policia n Shn Pietrburg ka ndaluar 60 persona, ndrkoh q n Samara jan prangosur 100 t tjer.

Zdhnsi i policis s qytetit t Mosks, Viktor Biryukov ka deklaruar pr agjencin e lajmeve Interfax se shumica e arrestimeve u kryen tek stacioni hekurudhor i Mosks, Kievski.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi