SHBA, ok zgjatjes sė lehtėsisė fiskale

Shko poshtė

Super SHBA, ok zgjatjes sė lehtėsisė fiskale

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Thu Dec 16, 2010 1:06 amLigji prej 858 miliardė dollarėsh pėr tė zgjatur deri nė fund tė vitit 2012 shkurtimet fiskale tė epokės Bush ka marrė mazhorancėn nė Senatin amerikan.

Sipas rrjetit televiziv CNBC, votat kishin arritur kuotėn e nevojshme pėr miratim para se procesi i votimit tė pėrfundonte.

Konsensusi i gjerė ishte arritur me rezultatin e pastėr tė ditės sė hėnė, kur mbi 80 senatorė votuan pro hapjes sė debatit qė paraprin votimin pėrfundimtar.

Ligji, qė parashikon lehtėsi fiskale pėr tė gjithė qytetarėt amerikane, kalon kėshtu tek Dhoma, e cila duhet tė shprehet nė ditėt e ardhshme.

Nėse teksti i aprovuar do tė jetė ndryshe nga ai i Senatit, atėherė ligji do tė kthehet mbrapsht pėr njė votim tė dytė.

Ligji parashikon mbėshtetje pėr njė vit pėr tė papunėt dhe pėrfitime fiskale pėr familjet me buxhet tė ulėt.

Dy pika kėto, pėr tė cilat presidenti Barack Obama ka insistuar shumė dhe qė sjellin lehtėsi fiskale pėr vitin 2011 dhe 2012 pėrsa i pėrket taksės mbi pronėsinė e patundshme.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi