“Shqiptari” Nik Xhelilaj

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super “Shqiptari” Nik Xhelilaj

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Thu Dec 16, 2010 10:45 pmShooting stars, ose Yjet e reja, programi i rrjetit “Europian Film Promotion”, qė merret me promovimin dhe marketimin e kinemasė europiane nė botė, ka pėrzgjedhur 10 talente tė reja tė kėtij kontinenti pėr t’i promovuar nė 2011, mes tyre aktori shqiptar Nik Xhelilaj.

Pas suksesit me filmin “Shqiptari”, pėr tė cilin ai fitoi tre ēmime si aktori mė i mirė nė festivalet ndėrkombėtare tė Moskės, Prishtinės dhe Antalias, Xhelilaj sė bashku me talente tė tjera nga vende mes tė tjerash si Irlanda, Gjermania, Spanja, Danimarka, do tė jetė nė top listėn e kandidatėve tė mundshėm pėr t’u pėrzgjedhur nė role filmash kinematografikė nga regjisorė nė tė gjithė botėn.

Ata do tė promovohen fillimisht nė Festivalin e Filmit tė Berlinit, pėr tė kaluar mė pas nė tė tjera prestigjoze si “Sundance Film Festival” dhe ai i Kanės.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 27
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: “Shqiptari” Nik Xhelilaj

Mesazh nga GentleMan prej Thu Dec 16, 2010 10:54 pm

vertet eshte i famshem ky njeri..

ja ku e keni vidion " Filmin falas " shikoje
2 or e 40 miinuta filem shqip neper gjitha trevat e Europes
http://besa-bes.top-forum.net/t19441-shqiptari-der-albaner-2010-film

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 30
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: “Shqiptari” Nik Xhelilaj

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Fri Dec 17, 2010 4:47 pm

Lord, e kam pa ket film me ka pelqy ideja, realizimi por perfundimi hiq sme ka pelqy ! :)

Jeta e vertet e emigranteve shqiptar :S

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 27
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: “Shqiptari” Nik Xhelilaj

Mesazh nga GentleMan prej Fri Dec 17, 2010 7:43 pm

eedhe mu kshtu muka dok.. perfundimi pa kuptim

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 30
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: “Shqiptari” Nik Xhelilaj

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi