Britani, ngrica shkakton probleme

Shko posht

Super Britani, ngrica shkakton probleme

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Fri Dec 17, 2010 4:43 pmBritania e Madhe sht duke vuajtur pasojat e reshjeve t forta t dbors dhe ngrics, q ka shkaktuar paralizimin e komunikimit n vend.

Kushtet n Irlandn e Veriut jan cilsuar si m t kqijat e 25 viteve t fundit, ndrsa n Skoci i sht krkuar qyetarve q t shmangin udhtimet, nse nuk kan nj emergjenc.

Pothuajse 772 skolla n Uells, 200 n Skoci dhe 600 n Irlandn e Veriut jan mbyllur ndrkoh, raportonte BBC. Parashikimet jan t kqija dhe m shum reshje dbore priten n fundjav.

Situata e keqe klimaterike mund t shkaktoj q n periudhn e Krishtlindjeve, t kemi nj emergjenc t vrtet, deklaroi Ministri i Energjis, Charles Hendry.

Nj problem tjetr i madh jan edhe errat e fuqishme, t cilat jan shkaktaret kryesore n mbylljen e disa aeroporteve dhe situatn e rnduar npr porte. Posta Britanike, gjithashtu ka vuajtur nga bllokimi i rrugve t komunikacionit.

Moti i keq ka pushtuar prej m shum se nj jave t gjith Europn dhe situata nuk do t prmirsohet as n javn n vazhdim.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi