Bredhi 11 milionė dollarėsh

Shko poshtė

Super Bredhi 11 milionė dollarėsh

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Sat Dec 18, 2010 12:18 amNė hotelin luksoz Emirates Palace nė Abu Dhabi ėshtė paraqitur bredhi mė i shtrenjtė i Krishtlindjeve nė botė. Besoni ose jo, vlera e tij arrin shifrėn marramendėse prej 11 milionė dollarėve.

Bredhi i lartė 11 metra ėshtė e mbuluar me zbukurime prej argjendi, llampa shkėlqyese prej kristali, por ajo qė e bėn tė shtrenjtė kėtė bredh janė nė tė vėrtetė diamantet, margaritarėt, gurėt e safirit dhe gurėt e tjerė tė ēmueshėm qė zbukurojnė bredhin.

Xhevahiret e shtrenjta i ka ekspozuar shtėpia e xhevahireve “Style”. “Bredhi vlen 10.000 dollarė, por pėr shkak tė xhevahireve me tė cilėt ėshtė i zbukuruar ky bredh vlen pėrafėrsisht 11.5 milionė dollarė”, tha drejtori i hotelit me shtatė yje, Hans Olbertz, shkruan “Daily Mail”.

Olbertz tha se bredhin do ta kandidojė pėr librin e rekordeve Guinness pėr ta marrė edhe konfirmimin zyrtar si bredhi mė i shtrenjtė i Krishtlindjeve nė botė. Edhe pse nė Emiratet e Bashkuara Arabe nuk festohen Krishtlindjet, drejtori i hotelit tha se ky ėshtė njė vend shumė liberal.

“Nė hotelin Emirates Palace edhe mė herėt ėshtė vendosur bredhi i Krishtlindjeve, por kėsaj radhe kemi dashur diē mė tė veēantė”, tha Olbertz. Emirates Palace ėshtė hotel luksoz me shtatė yje ku rezervimi pėr shtatė ditė kushton rreth njė milion dollarė.

Natyrisht mysafirėt kanė nė dispozicion ndėrmjet tjerash edhe shoferin personal i cili i shėtitė ata me makinė luksoze nė destinacionin e caktuar dhe po ashtu kanė nė dispozicion edhe njė aeroplan privat nėse dėshirojnė tė vizitojnė ndonjė nga shtetet e rajonit.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Bredhi 11 milionė dollarėsh

Mesazh nga GentleMan prej Sat Dec 18, 2010 10:22 am

phaa me pas jete veq niher me shku tek bredhi hmm

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi