Djaloshi q loton gjak

Shko posht

Super Djaloshi q loton gjak

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Sat Dec 18, 2010 12:20 amCalvino Inman sht njri prej njerzve t rrall n bot i cili kur qan derdh lot prej gjaku. Ky sht nj rast i rrall n mjeksi q ka hutuar edhe mjekt, pasi nuk po munden t zbulojn shkakun dhe as t ndalin lott e tij t prgjakur.

17 vjeari Calvino filloi t lotoj gjak para dy viteve. Ai vizitoi 15 mjek t cilt konstatuan se nuk bhet fjal pr tumor dhe as ndonj smundje t trashguar gjenetike, por nuk i kan ofruar zgjidhje t problemit.

Njerzit m quajn si t pushtuar nga djalli. Gjaku m del nga syt vazhdimisht, n shkoll, gjithkund. Zakonisht nuk e di se kur filloj t lotoj gjak. Nganjher e ndiej kur syt m mbushen me gjak, e nganjher e marr vesh kur i shoh njerzit duke m shikuar uditshm, rrfen Calvino, i cili sht njri ndr njerzit e rrall n bot i cili vuan nga ky rregullim.

Sulmet e tij zgjasin prej disa minutave deri n nj or, ndrsa prsriten edhe deri n tri her n dit. Nna e tij sht e zhgnjyer dhe po e humb shpresn se do t gjej ila pr djalin e saj.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Djaloshi q loton gjak

Mesazh nga Daffina prej Sat Dec 18, 2010 7:33 am

Sa Gjuna ,shpresojme qe te sherohet sa me pare ,

_________________
Nuk dua pasuri, por dinjitet dhe krenari..
avatar
Daffina
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 3911
Vendbanimi: : Kosov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 01/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Djaloshi q loton gjak

Mesazh nga Manjolla-E prej Sat Dec 18, 2010 8:08 am

Uauuu shum interesante
avatar
Manjolla-E
PrincesS
Besa-Bess
PrincesSBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 397
Aktiviteti :
1 / 1001 / 100

Registration date : 15/12/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Djaloshi q loton gjak

Mesazh nga GentleMan prej Sat Dec 18, 2010 10:23 am

gjynah.. e tmerrshme

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :) :)
Rregullorja e Staffit / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legends
Web-Master
The LegendsWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e antarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Djaloshi q loton gjak

Mesazh nga Nora prej Sat Dec 18, 2010 4:56 pm

O Zot ndimoj shume gjyna...

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Djaloshi q loton gjak

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi