Europė, bora turbullon aeroportet

Shko poshtė

Super Europė, bora turbullon aeroportet

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Sat Dec 18, 2010 6:14 pmRreshtjet e shumta tė dėborės nė Europėn Perėndimore kanė shkaktuar probleme serioze deri nė mėngjesin e sotėm, ndėrsa mė shumė se 800 fluturime raportohen tė anulluar.

Gjermania duket se ėshtė vendi mė i prekur, me pothuajse 600 anullime. Aeroporti Schiphol i Amsterdamit lajmėroi pėr 100 anullime dhe shumė vonesa, mesararisht katėr orė e gjysmė tė gjata.

Niveli i borės u shtua me 20 centimetra gjatė mbrėmjes nė Frankfurt, aeroporti i dytė mė i madh i kontinentit. Aeroportet e Mynihut, Dyseldorfit dhe Shtutgartit janė gjithashtu tė dėmtuar rėndė.

Ndėrkohė, dy persona humbėn jetėn pranė Hesse nga mungesa e pamjes nė kushtet aktuale atmosferike. Ata po pėrpiqeshin tė ndihmonin njė shok tė bllokuar, kur njė makinė i goditi tė dy.

Moti i acartė ka shkaktuar probleme nė komunikim edhe nė Britani, me shumė fluturime, avionė dhe trena tė mbetur nė vend. Irlanda e Veriut mbylli gjithashtu nė mėngjes aeroportin e Belfastit.

Aeroporti i Zyrihut, mė i madhi nė Zvicėr, raporton vonesa tė shumta dhe 84 fluturime tė anulluar. Ndėrkohė, ishulli turistik italian i Capri-t, u zgjua i mbuluar nga bora, pėr herė tė parė nė 25 vitet e fundit. Danimarka dhe Franca ndodhen gjithashtu nė “listėn e zezė” tė motit.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi