START, Obama tjetėr apel senatorėve

Shko poshtė

Super START, Obama tjetėr apel senatorėve

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Sat Dec 18, 2010 6:15 pmPresidenti Barack Obama ka pėrsėritur apelin e tij pėr senatorėt amerikanė qė tė ratifikojnė njė traktat pėr kontrollin e armėve me Rusinė para se Kongresi me shumicė demokrate tė ndahet.

Nė fjalimin e tij tė pėrjavshėm, Obama ka deklaruar se “sigurimi dhe siguria” e Amerikės janė njė shtyllė e rėndėsishme.

Presidenti amerikan dhe ai rus firmosėn Traktatin e ri pėr Reduktimin e Armėve Bėrthamore nė prill, por ratifikimi ėshtė vonuar pėr shkak tė mosmarrėveshjeve.

Traktati nė fjalė kėrkon dy tė tretat e shumicės nė Senat qė tė kthehet nė ligj. Kjo do tė thotė se demokratėt kanė nevojė pėr dy tė pavarur dhe njė numėr tė caktuar republikanėsh qė tė votojnė pro.

Disa prej kėtyre tė fundit janė pėrpjekur ta vonojnė debatin pėr ratifikimin deri nė janar, kur nė Kongresin e ri do tė jenė pėrfshirė mė shumė republikanė.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi