Francezėt kampionė pėr tradhėti

Shko poshtė

Super Francezėt kampionė pėr tradhėti

Mesazh nga Albii prej Tue Dec 21, 2010 11:52 pm

Katėr prej dhjetė francezėve tė cilėt janė nė martesė i kanė tradhėtuar apo mendojnė se janė nė mundėsi pėr ta bėrė kėtė, tregoi hulumtimi qė agjencia “Ispos” e ka publikuar nė internet sajtin pėr njoftim “Gliden”.
Gjithsej 17 pėr qind e tė anketuarve, prej tė cilėve dyfish mė shumė janė burra, kanė pranuar se i kanė tradhėtuar partneret, derisa 20 pėr qind e tyre kanė thėnė se pa dyshim do ta bėnin atė.
Ēdo i dyti francez ka deklaruar se do t’ia falte tradhėtinė bashkėshortes. Pjesėtarėt e gjinisė mė tė fortė siē duket janė gjithnjė e mė shumė tė prirė ndaj tradhėtisė, meqė 62 pėr qind e tyre kanė deklaruar se do ta falnin tradhėtinė, derisa pėr njė hap tė kėtillė janė tė gatshėm vetėm 54 pėr qind e grave.
Hulumtimi njėherit ėshtė zbatuar nė Francė, Itali dhe Spanjė. Thuajse nė tė gjitha vendet janė fituar rezultate identike, pėrveē asaj qė italianėt kanė treguar se janė mė tė papėrgatitur pėr tė falur tradhėtinė.
avatar
Albii
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 554
Aktiviteti :
1 / 1001 / 100

Registration date : 18/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi