Wikileaks: Stambolli, vatr e spiunve

Shko posht

Super Wikileaks: Stambolli, vatr e spiunve

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Thu Dec 30, 2010 12:37 pmStambolli sht nj nyje spiunsh q u kalojn informacione Shteteve t Bashkuara mbi Iranin.

Shkmbimi i informacioneve bhet n konsullatn amerikane, n t ciln jepet llogari pr takimet me shum iranian, t cilt kalojn informacione mbi regjimin e Teheranit.

Sipas nj mesazhi t publikuar nga faqja e internetit Wikileaks, SHBA prdorin selit diplomatike n Stamboll, Dubai dhe Baku pr t monitoruar Iranin, ku nuk kan nj ambasad.

Burime t ndryshme u kan thn Shteteve t Bashkuara n vitin 2009, se gjndja shndetsore e udhheqsit shpirtror Ali Khamenei sht motiv pr shqetsim.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi