Raporti i Martyt dėmton reputacionin e Kosovės

Shko poshtė

Super Raporti i Martyt dėmton reputacionin e Kosovės

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Thu Dec 30, 2010 12:39 pmZėvendėsndihmės sekretari amerikan i shtetit, Thomas Countryman, tha se pėrderisa tė mos argumentohen akuzat e ngritura nė raportin e Dick Martyt, administrata amerikane do tė mbėshtesė ēdo qeveri nė Kosovė qė zgjidhet nga qytetarėt e vendit, ndėrkaq pohoi se SHBA-ja e merr seriozisht raportin dhe mbėshtetė rekomandimet e tij qė EULEX-i tė hetojė ēėshtjet e ngritura.

Nė njė intervistė pėr BBC, Countryman tha se raporti i Martyt e dėmton reputacionin e Kosovės por i ka dhėnė mbėshtetje Qeverisė sė Kosovės qė ēėshtjet e ngritura nė raport tė hetohen, tė verifikohen ose tė hidhen poshtė sa mė shpejt.

Mė tej zėvendėsndihmės sekretari amerikan i shtetit i ka cilėsuar zgjedhjet e pėrgjithshme tė jashtėzakonshme nė vend si mė tė suksesshmet dhe mė tė drejtat qė Kosova ka zhvilluar, megjithėse tha se janė shėnuar edhe probleme serioze nė disa qendra.

Countryman ka folur edhe pėr dialogun mes Prishtinės e Beogradit dhe rolin e autoriteteve serbe nė veriun e Kosovės.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi