Kaloi mė shumė se njė orė e 44 minuta nė akull

Shko poshtė

Super Kaloi mė shumė se njė orė e 44 minuta nė akull

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Thu Dec 30, 2010 12:44 pmAventurieri dhe rekordmeni botėror nga Holanda, Wim Hof (45 vjeē), i njohur edhe si “njeriu i akullt” po qėndron nė Hong Kong nė kuadėr tė fushatės kundėr ngrohjes globale ku provoi ta thyejė rekordin e tij personal pėr zhytjen mė tė gjatė nė ujin e akullt.

Wim Hof pėrndryshe mban dhjetė rekorde botėrore, ndėrsa ėshtė i njohur edhe pėr pėrpjekjen e dėshtuar qė tė ngjitet nė majėn Mount Everest, por edhe pėr ngjitjen e suksesshme nė Kilimanxharo vetėm me brekė.

Kėsaj radhe Wim Hof vendosi njė rekord tjetėr duke qėndruar nė ujin e akullt mė shumė se njė orė e 44 minuta nė Tokio. Thuhet se Hof mund ta kontrollojė temperaturėn e trupit tė tij.

Ndėr rekordet e tij janė edhe maratona 42 kilometra tė cilėn e pėrfundoi vetėm me brekė tė shkurta dhe sandale nė temperaturėn mesatare prej minus 20 gradė celsius, si dhe notin mė tė gjatė nėn akull. Porosia e tij ėshtė se njerėzit duhet tė mėsohen tė jetojnė nė harmoni me natyrėn.


_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi