Ndarjet dhe lidhjet e vitit 2010

Shko poshtė

Super Ndarjet dhe lidhjet e vitit 2010

Mesazh nga Ditta prej Sat Jan 01, 2011 5:00 pm

Viti 2010 nuk ishte aq i kėndshėm sa i takon dashurisė pėr disa
prej yjeve tė estradės shqiptare, tė cilat nuk kaluan as pa u trajtuar
nė media. Nė anėn tjetėr disa prej yjeve patėn fatin tė gjejnė apo
rigjejnė dashurinė kėtė vit.
E pėrditshmja kosovare “Zėri” ka pėrzgjedhur disa prej ndarjeve dhe bashkimeve tė yjeve tė estradės gjatė vitit 2010.
Ndarjet e vitit 2010
Linda Halimi ndahet nga i fejuari
Pėrveē qė nuk i ecėn punėt mirė nėpėr festivale, si largimi i saj nga
festivali “Kėnga Magjike”, e mė pas tėrheqja e kėngės nė festivalin e
RTSH-sė, as jeta private nuk ka qenė e kėndshme pėr Linda Halimin gjatė
kėtij viti. Pas dy vitesh, kėngėtarja kėtė vit i ka dhėnė fund lidhjes
dhe fejesės me kitaristin nga Peja, Ilir Halili.
Fundi i lidhjes tetėvjeēare tė Ronės
Vit jo i mirė nuk ka qenė as pėr kėngėtaren Rona Nishliu. Pas tetė
vjetėsh lidhje me Leopard Canėn, muaj mė parė u raportua se lidhja e
tyre ka marrė fund. Edhe pse asnjėri nuk tregoi arsyet e ndarjes, u fol
se mosmarrėveshjet kanė lindur ngase njėri prej tyre ka bėrė kėrkesė pėr
martesė kurse kjo nuk ėshtė miratuar nga personi tjetėr. Megjithatė,
derisa Rona duket se vazhdon jetėn single, pėr Leopardin kanė dal fjalė
se ėshtė martuar vetėm pak ditė pas ndarjes me Ronėn.
Geti i jep fund lidhjes tri vjeēare
Getoar Selimi dhe Hana Shehu nė fillim tė vitit i kanė dhėnė fund
lidhjes sė tyre tre vjeēare. Geti ka konfirmuar se definitivisht janė
ndarė dhe ndarja ka ardhur pėr shkak tė angazhimeve dhe largėsisė sė
njėri tjetrit.
Lidhjet e vitit 2010
Vesa Luma lidhet me Kreshnik Zallin
Me tė mėsuar se ish-i dashuri i saj ėshtė fejuar, Vesa Luma ka
zbuluar lidhjen e saj tė re me arkitektin Kreshnik Zalli, i cili njė
kohė tė gjatė ka jetuar nė Amerikė ku ka studiuar. Ēifti tashmė kanė
dalė edhe publikisht dhe ata janė parė afėr njėri tjetrit edhe nė
tavolinėn e prapaskenės nė festivalin “Kėnga Magjike”.
Ēiljeta ndėrron tė dashur
Zemra e Ēiljetės nuk ka qėndruar shumė kohė e zbrazėt. Pas ndarjes sė
saj me tė dashurinė Romeo, me tė cilin ajo kishte njė kohė tė gjatė
lidhje, kėngėtarja seksi gjeti tė dashur tė ri pas vetėm pak muajsh. I
dashuri i saj i ri “i vitit 2010” quhet Aleksandėr.
Adrian Gaxha dhe Luana Vjollca
Prej shumė kohėsh flitej se kėngėtari nga Maqedonia, Adrian Gaxha
ėshtė nė lidhje me prezantuesen e “Top Chanel”, Luana Vjollca, por
asnjėri nuk e pranonte. Por kėtė vit, mbase duke e parė se lidhja e tyre
po ecėn pėr sė mbari, ata kanė filluar qė tė shfaqėn edhe mė shumė
bashkė, por edhe tė tregojnė se lidhja e tyre po funksionon pėr
mrekulli.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi