A do tė ndėrtojė Apple 65 milion iPad nė vitin 2011?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super A do tė ndėrtojė Apple 65 milion iPad nė vitin 2011?

Mesazh nga Ditta prej Sat Jan 01, 2011 5:07 pm


Analistėt dhe hulumtuesit janė duke u paraqitur me disa parashikime tė ēmendura tė shitjeve tė iPad pėr vitin 2011.
DigiTimes Reseaerch sot ka parashikuar se Apple do tė porosisė 65
milion ekrane tė iPad nga furnizuesit e saj, LG Display, Samsung dhe
Chimei Innolux, deri nė fund tė vitit 2011. Projektimet e hulumtimit tė
DigiTimes janė tė bazuara nė raportin se dėrgesat e ekraneve tė iPad
kanė arritur nė 2.7 milion – 1.5 milion nga LG dhe 1.2 milion nga
Samsung.

Por 65 milion iPad nė vitin 2011 tejkalon madje edhe projektimet e
mėhershme tė DigiTimes pėr shitje tė 45 deri nė 48 milion iPad-ve. Nė
anėn tjetėr projektimet anembanė botės shkojnė prej 18 milion deri nė 45
milion pėr vitin 2011. Prej fundit tė shtatorit, Apple ka raportuar se
ka shitur 7.46 milion iPad dhe kompania pritet qė tė paralajmėrojė
shitje tė fuqishme gjatė festave tė fundvit, dhe ky raportim pritet tė
bėhet me 18 janar tė vitit 2011.

Njė armatė me iPad...

A e ka seriozisht Apple punėn me shitjen e 65 milion iPad nė vitin
2011 apo janė numrat e DigiTimes thjeshtė numra telefoni? Sipas disa
parashikimeve ky raportim i DigiTimes mund tė jetė i bazuar nė atė se
Apple po porosit mė shumė panele sesa qė i duhen pėr tė siguruar
furnizime tė mjaftueshme pėr shitje tė iPad nė vitin 2011. Njė lėvizje e
menēur, duke pasur parasysh se Apple nganjėherė ka probleme me apo
vazhdon tė ketė probleme me furnizim pėr njė prej produkteve mė tė
popullarizuara qė ka.

Por 65 milion iPad panele nė vitin 2011? Kjo nėnkupton shumė iPad, nė
veēanti kur konsideroni se Apple ka paralajmėruar nė prill se ka shitur
mbi 51 milion iPhone qysh prej se pajisja ėshtė lansua nė vitin 2007.

Thashethemet e fundit sugjerojnė se iPad i radhės do tė ketė disa
specifika mjaft tė mira dhe pritet qė ato tė bėhen publike gjatė vitit
tė ardhshėm. Tableti i ri thuhet se do tė ketė dy kamera, ekran 9.7 inē
me rezolucion mė tė mirė, altoparlantė mė tė fuqishėm dhe procesorė me
dy bėrthama

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi