Bukurie Mata: Bleonėn ma mori kushėrira e burrit

Shko poshtė

Super Bukurie Mata: Bleonėn ma mori kushėrira e burrit

Mesazh nga Ditta prej Sun Jan 02, 2011 7:19 pm


-Bukurie Mata, e ėma e 7-vjeēares sė zhdukur nė 22 majin e kėtij
viti, ka udhėtuar nga Kukėsi nė drejtim tė Tiranės, nė kėrkim tė
shpresės dhe tė besimit se Bleona e saj do tė gjendet. Gruaja, qė
tashmė, siē thotė edhe vetė, i kanė rėnė pėr pjesė probleme fort tė
rėnda, rrėfen pėr Gazetėn Shqiptare gjithēka di qė nga momenti qė ėshtė
marrė nė telefon nga Alketa (halla e Bleonės), e cila i ka dhėnė lajmin e
zhdukjes sė tė bijės, e deri te konfliktet e mėdha me tė shoqin,
konflikte qė pėrfundimisht kanė ēuar nė ndarjen e tyre. Bukuria tregon
se tashmė jeton me tė birin Armendin, nė shtėpinė e prindėrve nė Lojme,
vendlindja e saj, ndėrsa nė retrospektivėn e herėpashershme mbi ngjarjen
e rėndė gruaja ka vetėm njė person qė akuzon drejtpėrsėdrejti: Qamile
Matėn, tė renė qė ėshtė kushėrirė e parė e tė shoqit tė saj.
"Qamilja, ėshtė vajza e axhės sė Zamirit (tė shoqit). Ajo ma ka marrė
vajzėn dhe ia ka dhėnė dikujt, sepse ajo jam e bindur qė ka marrė lekė
pėr atė punė, pasi i ndryshon rrobat pėrditė, ndėrsa policia asnjėherė
nuk ka mundur tė zbulojė asgjė prej saj".
Po kėshtu, akuzat e saj shkojnė edhe pėr neglizhencėn e hetimit dhe
tė policisė nė lidhje me mėnyrėn se si merren nė pyetje vajzat, pėr
papėrgjegjshmėrinė e Zamirit si bashkėshort dhe baba, pėr familjen e
Qamiles, vajzės qė sipas saj, ėshtė personi i vetėm dhe i duhuri qė do
t'i ēojė te Bleona, tė cilėt nuk merren me vajzėn e tyre pėr tė mėsuar
vendndodhjen e Bleonės. Bukuria, 30-vjeēarja qė tashmė ėshtė kthyer nė
njė personazh tė njohur nė mbarė vendin, tregoi per numrin e sotme te
Gazeta Shqiptare, relatat nė shtėpinė e tė shoqit, marrėdhėniet me ta,
dhe nuk harron pėr asnjė moment tė tregojė respekt pėr mbarė njerėzit e
zonave pėrreth, si dhe tė gjithė tė tjerėt qė janė sensibilizuar me
dhimbjen e saj. E megjithatė, Bukuria ka sėrish tė njėjtin apel, apel qė
sipas saj duhet tė shkojė deri nė qeveri, te kryeministri Berisha, pėr
t'i sjellė Bleonėn dhe ajo tė jetojė me dy fėmijėt e saj.
Pretendimi i babait te Bleones
I ati i Bleona Matės, pak ditė mė parė ndėrsa gjendej nė gjykatėn e
Kukėsit pėr seancėn e parė tė divorcit, ka lėshuar edhe akuzat e rėnda
ndaj Bukuries, duke e akuzuar atė edhe pėr shitjen e Bleonės. "Qamiles
dhe Gentianės i ėshtė shtuar dhe ish-nusja ime, Bukurija, me tė cilėn
unė jam ndarė dhe sot kam seancėn gjyqėsore tė ndarjes. Atė ditė qė ka
humbur Bleona, ajo ka thėnė se ka shkuar nė arė pėr tė punuar, por nė
asnjė moment nuk ka qenė nė arė. Ajo gjashtė orė ka folur nė telefon.
Nga ora 11 e gjysmė deri nė orėn 2 nuk ėshtė parė tek ara dhe nuk dihet
se ku ka shkuar. Nuk di ku i gjen kėto para pėr tė bėrė dhe ndarjen dhe
udhėtimet pėr nė televizion me pesė vajzat, tė cilave u paguan
shpenzimet. Edhe ditėn e humbjes sė Bleonės, nė telefonin e saj janė
gjetur mbi 50 numra qė nuk u pėrkisnin familjarėve dhe tė afėrmve tanė.
Ka shkuar me ta dhe mė ka tradhtuar disa herė".

Historia e mistershme zė fill nė 22 majit tė kėtij viti, kur
vogėlushja u zhduk krejt papritur nga kodra pėrballė shtėpisė, teksa
ishte nė shoqėrinė e disa vajzave tė tjera dhe hallės sė saj. Policia e
Kukesit dhe ajo e shtetit u instaluan me dite te tera ne Zapod dhe
kerkuan per vajzen e zhdukur. Kaq muaj pas zhdukjesh, policia nuk ka
asnje piste ku te fokusohen per gjetjen e vogelushes.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi