Kosovė, vritet kushėriri i Fatmir Limaj

Shko poshtė

Super Kosovė, vritet kushėriri i Fatmir Limaj

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Mon Jan 03, 2011 9:47 pmKushėriri i Ministrit tė Transportve nė Kosovė, Fatmir Limaj, ėshtė vrarė dhe dy tė tjerė janė plagosur gjatė njė pėrleshjeje me armė zjarri nė njė lokal nate nė Banjė tė Malishevės. (UPDATE)

Skėnder Limaj u qėllua pėr vdekje mbrėmjen e 1 janarit ndėrsa po festonte me familjen e tij. Familjarėt dhe dėshimtarė tė ngjarjes sė rėndė tė ndodhur tė shtunėn thonė se 10 persona hynė tė armatosur nė lokal dhė nė mėnyrė tė pakontrolluar kanė qėlluar mbi familjen Limaj duke lėnė tė vdekur Skėnder Limajn e duke plagosur vėllain dhe nipin e tij.

Kjo ngjarje ka marrė menjėherė ngjyrim politik pasi dyshohet se autorėt e vrajes janė familjarė tė kandidatit pėr deputet tė lėvizjes Vetėvendosje, Gani Krasniqi qė ka qenė bashkėluftėtar me Limajt dhe kryetar komune nėn siglėn e PDK-sė.

Top Channel mėsoi se pėrplasja mes dy palėve e ka zanafillėn nga zgjedhjet e 12 dhjetorit kur mes komisionerėve tė PDK-sė dhe atyre tė Vetėvendosjes pati mosmarrėveshje tė dukshme.

Ndėrkohė, policia njoftoi se janė shoqėruar si tė dyshuar autorė tė ngjarjes 12 persona mes tė cilėve edhe 3 djem tė Gani Krasniqit, kandidatit pėr deputet tė Vetėvendosjes.

Vetė lėvizja Vetėvendosje ka kėrkuar qė kjo ngjarje e rėndė tė mos politizohet.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi