LDD e Prishtinės kalon nė LDK

Shko poshtė

Super LDD e Prishtinės kalon nė LDK

Mesazh nga Zyma prej Tue Jan 04, 2011 9:54 pm
Degėt e LDD-sė tė Prishtinės prej tė martės i janė bashkuar
LDK-sė. Vendimi ėshtė marrė nė bazė tė konsultimeve tė kryetarėve tė
degėve pas zgjedhjeve tė jashtėzakonshme, ku LDD-ja nuk arritur tė
sigurojė ulėse nė Kuvend.
Nė njė kumtesė pėr media, kryetari i
tė gjitha degėve tė LDD-sė tė Prishtinė, Musli Mehaj, ka bėrė tė ditur
se, duke u bazuar nė realitetin politik tė krijuar pas zgjedhjeve tė 12
dhjetorit dhe orientimit tė elektoratit pėr krijimin e dy blloqeve
politike, dėshirės dhe pėrcaktimi pėr rreshtim pėrkrah bllokut tė
djathtė, anėtarėt e derisotshėm tė LDD-sė nė Prishtinės, me dėshirėn
kanė vendosur qė t’i bashkohen LDK-sė.
“LDK-nė e konsiderojmė si parti e aderimit tonė natyror pasi qė kjo
parti 21 vjet mė parė u themelua nga presidenti ynė historik dr. Ibrahim
Rugova. Me kėtė rast ftojmė tėrė anėtarėsinė dhe simpatizantėt qė
aktualisht janė tė shpėrndarė nė disa parti tjera, si dhe atyre qė nuk
janė tė angazhuar nė ndonjė parti tjetėr, qė t’i bashkėngjiten LDK-sė”,
thuhet nė kumtesė.
Njėherėsh, Mehaj ka ftuar simpatizantėt e LDD-sė nė Deēan, Skenderaj
dhe Drenas qė mė 9 janar tė votojnė pėr LDK-nė, nė zgjedhjet e
ripėrsėritura parlamentare.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: LDD e Prishtinės kalon nė LDK

Mesazh nga Zyma prej Tue Jan 04, 2011 9:55 pm

Turp turp turp

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi