Rritja e pagave, nga kursimet q nuk cenojn shtetin

Shko posht

Super Rritja e pagave, nga kursimet q nuk cenojn shtetin

Mesazh nga T-o-S-i prej Thu Jan 06, 2011 7:12 pmFinancimi i rritjes s pagave pr kategorit q paguhen nga buxheti i Kosovs, do t bhet nga kursimet, t cilat nuk e cenojn funksionalitetin e shtetit, ka thn Ahmet Shala, ministr n dorheqje i Ekonomis dhe Financave.

Rritja e pagave pr kto kategori do t bhet duke nisur nga 1 janari i ktij viti, n baz t vendimit t qeveris n dorheqje. Sipas Shals, rritja e pagave kap shumn prej 100 milion eurosh. Ai ka thn se ekzistojn mundsit pr kursime dhe ato mundsi jan evidencuar gjat vitit 2010.

Kryeministri n dorheqje, Hashim Thai, n mbledhjen e sotme t qeveris ka marr vendim pr rritje pagash n sektorin publik dhe ka hedhur posht akuzat se kjo rritje sht fushat zgjedhore

_________________
Te heshtesh nuk do te thote se nuk ke asgje per te thene. . . Thjesht do te shikosh ku do te arrijne njerzit !


Dashuria eshte nje mrekulli,rrall e kendshme,kurr e persosur .
avatar
T-o-S-i
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 17159
Mosha : 28
Viti: : 02/01/1990
Aktiviteti :
90 / 10090 / 100

Registration date : 17/09/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi