VV: Rritja e pagave – vendim antikushtetues

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super VV: Rritja e pagave – vendim antikushtetues

Mesazh nga T-o-S-i prej Thu Jan 06, 2011 7:13 pm


Lėvizja “Vetėvendosje”, vendimin e sotėm tė kryeministrit nė dorėheqje, Hashim Thaēi, pėr rritje tė rrogave njė pjese tė punėtorėve tė shėrbimeve publike dhe njė pjese tė kategorive sociale, e ka vlerėsuar antikushtetues nė njėrėn anė, dhe shpėrdorim tė parasė publike pa asnjė planifikim nga ana tjetėr.

“Hashim Thaēi nuk ka tė drejtė si kryeministėr nė dorėheqje qė tė marrė vendime tė kėtij lloji nė emėr tė qeverisė, sepse kjo qeveri nuk ka fuqi ekzekutive nė situatėn nė tė cilėn gjenden institucionet e Kosovės e aq mė pak pėr ēėshtje buxhetore, kur dihet se buxheti nuk mund tė miratohet pa u konstituuar Kuvendi i ri Kosovės. Rrjedhimisht ky vendim i Hashim Thaēit nuk ka bazė kushtetuese, por ėshtė shkelje e radhės qė po pėrdoret si karrem pėr tė fituar votat e qytetarėve tė varfėr tė Kosovės”, thuhet nė njė komunikatė tė kėsaj lėvizje.

Lėvizja “Vetėvendosje” kėtė vendim tė kryeministrit Thaēit e konsideron imoral, sepse “nė kėtė mėnyrė luhet me varfėrinė e qytetarėve tė Kosovės, tė cilėt mezi e lidhin muajin me muaj, pikėrisht pėr shkak tė mungesės sė politikės ekonomike tė ish-qeverisė, e cila e katandisi vendin nė gjendjen ēfarė ėshtė”

_________________
Te heshtesh nuk do te thote se nuk ke asgje per te thene. . . Thjesht do te shikosh ku do te arrijne njerzit !


Dashuria eshte nje mrekulli,rrall e kendshme,kurr e persosur .
avatar
T-o-S-i
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 17159
Mosha : 28
Viti: : 02/01/1990
Aktiviteti :
90 / 10090 / 100

Registration date : 17/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi