Kinezi u la n ujin e akullt 120 minuta

Shko posht

Super Kinezi u la n ujin e akullt 120 minuta

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Fri Jan 07, 2011 11:49 pmJin Songhao, i njohur si Iceman (Njeriu i akullt), theu rekordin pasi q kaloi n temperatur ekstrem t ult 120 minuta

Gara e prvitshme e cila tradicionalisht mbahet n Zhangjiaji, n provincn qendrore Hunan t Kins, prfundoi t hnn, ndrsa Songhao e mposhti Chen Kecaij, i cili arriti t qndroj i zhytur n ujin e akullt 118 minuta.Pjesmarrsit e guximshm ulen n kuti t qelqta t mbushura me akull vetm me brek t shkurta, shkruan Reuters. Rekordin e mhershm n kt disiplin e mbante Chen, i cili m 14 mars 2010 n kontakt direkt me akullin kaloi nj or 48 minuta dhe 21 sekonda.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi