Kryetari dha betimin me tri goditje kamxhiku

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Kryetari dha betimin me tri goditje kamxhiku

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Fri Jan 07, 2011 11:50 pmNė shenjė falėnderimi pėr besimin e dhėnė dhe me dėshirėn pėr tė dėshmuar se do tė kryejė me pėrgjegjėsi punėn e tij, kryetari i ri i qytetit Chilca nė Peru, dha betimin me tri goditje kamxhiku

Kjo mėnyrė e pazakontė e dhėnies sė betimit, ėshtė bėrė duke respektuar traditėn e inkasve, qė duhet tė pėrkujtojė kryetarin e ri se gjatė mandatit duhet t’i mbajė premtimet, shkruajnė mediat peruane.

Abraham Carrasco Talavera (23 vjeē) dha betimin tė dielėn, derisa merrte detyrėn e kryetarit ra nė gjunjė derisa njė zyrtar lokal e goditi atė tri herė me kamxhik.
“Mos u bėn hajn”, bėrtiti zyrtari pas goditjes sė parė, “mos u bėn gėnjeshtar”, e porositi pas fishkėllimės sė dytė dhe “mos u bėn dembel” pas goditjes sė tretė.

“Pėr komunėn Chiclo, tė cilėn e adhuroj, tė cilėn e bartė nė zemėr dhe pėr kėtė popull qė mė ka besuar mua, betohem se do tė punojė pėr zhvillimin e qytetit”, tha Carracaso, i cili bile edhe ia puthi dorėn “xhelatit” tė tij. Ai e mori kamxhikun pėr ta ruajtur pėr t’ia pėrkujtuar premtimet e “e shkruara nė shpinė”, shkruan gazeta “Correro Huancayo”.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi