Maratonisti pasi priu pr 217 kilometra huqi finishin!

Shko posht

Super Maratonisti pasi priu pr 217 kilometra huqi finishin!

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Fri Jan 07, 2011 11:52 pmEtapa dyditshe prej 217.9 kilometra, or t tra mundi dhe djerse si dhe muaj t tr prgatitjeje gati u hodhn n uj pasi q maratonisti japonez Natsuki Terada ndrroi drejtimin vetm 100 metra para shiritit t cakut.

Terada pr mrekulli ruajti fuqit e fundit dhe n fund t maratons n kolonn prej katr vrapuesve u shmang, i kaloi t gjith doli i pari, por... me siguri automobili q po xhironte garn e hutoi kur si kishin mbetur as 100 metra deri n cak duke u kthyer djathtas. E pas automobilit u nis edhe Terada.

Tre maratonistt tjer vazhduan drejt. Teradn pastaj e orientuan polict dhe organizatori se ishte nisur gabim. Por nuk arriti ta prmirsoj gabimin dhe prfundoi i treti.

Pr fat, nuk i shkaktoi dm institutit Kokugakuin pr t cilin garonte. Pasi dhjet m t mirt edhe vitin e ardhshm automatikisht fitojn t drejtn pr t garuar. Ndrsa Instituti Kokugakuin m n fund prfundoi n vendin e 10.

N ultra-maratonn Tokyo-Hakone marrin pjes nnt institute t kategorin e meshkujve. Kjo sht nj ngjarje e rndsishme sportive n Japoni, ndrsa gara e par e till daton q prej vitit 1920.kATAStroF :P :P

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi