Jeta prej azilanti e Thait n Zvicr

Shko posht

Super Jeta prej azilanti e Thait n Zvicr

Mesazh nga T-o-S-i prej Sat Jan 08, 2011 8:34 pm


Gazeta zvicerane q del n Gjenev, Le Temps transmeton detaje nga jeta e kryeministrit n largim t Kosovs, Hashim Thai, nga koha kur ai jetonte si azilant n Zvicr dhe lobonte n mesin e diaspors pr mbledhjen e mjeteve financiare pr Ushtrin lirimtare t Kosovs (UK).

Gazeta shkruan se Thai ka jetuar n Zvicr nga viti 1994 e deri m 1998, se ka pasur statusin e azilantit politik dhe se ka studiuar shkencat politike dhe historin n Universitetin e Zrichut, transmetoi agjencia Makfax.

Le Temps shkruan se ai sht takuar rregullisht me prkrahsit e UK-s n qytetin Arau, npr banesa, kafiteri, madje edhe n redaksin e nj gazete t prditshme.

Eksperti pr strategji ushtarake, Albert Stahel i ka thn gazets Le Temps se Thai ka shkuar n ligjratat e tij, ku, si pohon ky profesor, ligjronte pr mnyrn e lufts s muxhahedinve n Afganistan.

Po ashtu gazeta shkruan se Thai pes deri gjasht her n vit shkonte fshehtas n Kosov, n mnyr q t forconte pozicionin e tij n UK, ndonse si azilant kt nuk ka guxuar ta bnte dhe ka rrezikuar ti merrej ai status n Zvicr

_________________
Te heshtesh nuk do te thote se nuk ke asgje per te thene. . . Thjesht do te shikosh ku do te arrijne njerzit !


Dashuria eshte nje mrekulli,rrall e kendshme,kurr e persosur .
avatar
T-o-S-i
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 17159
Mosha : 28
Viti: : 02/01/1990
Aktiviteti :
90 / 10090 / 100

Registration date : 17/09/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Jeta prej azilanti e Thait n Zvicr

Mesazh nga Zyma prej Sat Jan 08, 2011 9:00 pm

Qka kan zviccrranet se

_________________
Ndonjher t mungon aq shum dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ndrrat vetm pr ta prqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Jeta prej azilanti e Thait n Zvicr

Mesazh nga Baussi prej Sat Jan 08, 2011 9:12 pm

p'e tregojn historin e Hashim Thai-t !
avatar
Baussi
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11009
Mosha : 24
Viti: : 07/12/1993
Vendbanimi: : MiLaNo*ViTi
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/05/2009

Shiko profilin e antarit http://www.besa-bes.top-forum.net

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Jeta prej azilanti e Thait n Zvicr

Mesazh nga GentleMan prej Sat Jan 08, 2011 9:18 pm

zvicrra po lyp shum nket rast per meja liidh kembet ish-kryeministrit ne dorehecje

shkaku i nje hakmarrje ne pa drejtesi te ndjerit Dede Gecaj i vrar ne burgun e shtetit zvicrran ne st-gallen

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :) :)
Rregullorja e Staffit / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legends
Web-Master
The LegendsWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e antarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Jeta prej azilanti e Thait n Zvicr

Mesazh nga Zyma prej Sat Jan 08, 2011 9:20 pm

Me duket qe ka qene nga gjakova Lord aa

_________________
Ndonjher t mungon aq shum dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ndrrat vetm pr ta prqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Jeta prej azilanti e Thait n Zvicr

Mesazh nga GentleMan prej Sun Jan 09, 2011 1:55 pm

Zyma shkruajti:Me duket qe ka qene nga gjakova Lord aa
po 5 KM/h Rrethi Gjakoves nga Fshati " JANOSH " afer licenit te njohur RADONIQ ( ky liqe e furnizon komplet gjakoven me uj tpijes dhe ka arrit deri ne rrethinen e prizerenit )

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :) :)
Rregullorja e Staffit / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legends
Web-Master
The LegendsWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e antarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Jeta prej azilanti e Thait n Zvicr

Mesazh nga T-o-S-i prej Sun Jan 09, 2011 2:23 pm

Po mundohen me njellos po e kot .

_________________
Te heshtesh nuk do te thote se nuk ke asgje per te thene. . . Thjesht do te shikosh ku do te arrijne njerzit !


Dashuria eshte nje mrekulli,rrall e kendshme,kurr e persosur .
avatar
T-o-S-i
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 17159
Mosha : 28
Viti: : 02/01/1990
Aktiviteti :
90 / 10090 / 100

Registration date : 17/09/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Jeta prej azilanti e Thait n Zvicr

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi