Rekord i ri n Kin - nj njeri lahet n ujin e akullt plot 120 minuta!

Shko posht

Super Rekord i ri n Kin - nj njeri lahet n ujin e akullt plot 120 minuta!

Mesazh nga Gonna prej Sun Jan 09, 2011 2:35 pm

Kinezi Jin Songhao, i njohur me nofkn njeriu i akullt, e theu rekordin pasi i kaloi n temperatur ekstreme t ult 120 minuta. Gara e prvitshme, e cila tradicionalisht mbahet n Zhangjiaji, n provincn qendrore Hunan t Kins, prfundoi t hnn, ndrsa Songhao e mposhti en Kecaij, i cili arriti t qndroj i zhytur n ujin e akullt 118 minuta. Pjesmarrsit e guximshm ulen n kuti t qelqta t mbushura me akull vetm me brek t shkurtra, shkruan Reuters. Rekordin e mhershm n kt disiplin e mbante en, i cili m 14 mars 2010 n kontakt direkt me akullin kaloi nj or, 48 minuta dhe 21 sekonda.

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi