Legalizohen shtrigat nė Rumani

Shko poshtė

Super Legalizohen shtrigat nė Rumani

Mesazh nga Gonna prej Sun Jan 09, 2011 2:37 pm

Edhe pse deri mė tash askush nuk i ka kėrcėnuar se do t’i djegė nė furrė tė druve si nė kohėn e inkuizicionit, ato vlerėsojnė se me kėtė vendim nuk kanė pėrfituar aspak pasi kjo ėshtė goditje direket pėr xhepat e tyre.

Tash ato duhet tė paguajnė tatim pėr shėrbimet qė bėjnė, ndėrsa qeveria mori kėtė vendim si njėrėn nga masat e shumta nė luftėn kundėr recesionit ekonomik.

Nė kategorinė e njėjtė tė tatimeve gjenden edhe astrologėt, ata qė kryejnė shėrbesat e balsamimit, pronarėt e shtėpive qė lėshojnė dhoma me qira dhe instruktorėt e vozitjes, tė cilėt deri mė tash kanė qenė tė liruar nga tatimet.

Njėra nga shtrigat qė ėshtė kundėr kėtij vendimi, Bratara, planifikon hakmarrjen me anė tė specit tė kuq dhe tharmit tė bukės, prej tė cilėve do tė krijojė njė formulė magjike e cila do tė shkaktonte rėnien e qeverisė. Se a do tė arrijė ta mposhtė kundėrshtarin e saj me magjinė e saj do ta tregojė koha, por deri nė atė kohė edhe shtrigat, ashtu si edhe klasa tjetėr punuese, duhet tė paguajnė tatimet rregullisht dhe me kontributin e tyre tė kontribuojnė nė rimėkėmbjen ekonomike tė Rumanisė. /reuters/

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi