Brazil, mbi 350 numri i t vdekurve

Shko posht

Super Brazil, mbi 350 numri i t vdekurve

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Thu Jan 13, 2011 4:51 pmBilanci tragjik i prmbytjeve dhe shkarjeve t dheut n Brazil ka kaluar 350 viktimat, ndrsa mbi 100 persona humbn jetn n ort e fundit, raportuan zyrtar t vendit amerikanojugor.

N qytetet maloe t Nova Friburgos, Teresopolisit dhe Petropolisit, numri i raportuar i t vdekurve sht 168, 152 dhe 36 persona, respektivisht.

Brazili ka prjetuar prmbytje t rnda n vitet e fundit, por asnjher nuk kishte par nj bilanc kaq tragjik viktimash. Numri i viktimave mund t rritet, ndrsa forcat e evakuimit do t ngjiten m tej n zonat malore, ku pr momentin nuk ka akses.

Shkarja e dheut ka gllabruar edhe shum banesa, ku shptimtart nuk kan mundur t arrijn ende.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi