Obama: Tė shndėrrojmė dhembjen nė forcė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Obama: Tė shndėrrojmė dhembjen nė forcė

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Thu Jan 13, 2011 4:52 pmPresidenti amerikan, Barack Obama i bėri thirrje kombit qė ta kthejė dhembjen nė forcė, gjatė fjalės sė mbajtur nė Universitetin e Arizonės, rreth masakrės sė disa ditėve mė parė, ku njė kongresmene mbeti e plagosur dhe gjashtė persona ndėrruan jetė, pas njė sulmi tė njė njeriu tė armatosur.

Kongresmenia Giffords u godit me njė plumb nė kokė, por nė mėnyrė tė pabesueshme mundi tė mbijetojė dhe po tregon shenja pėrmirėsimi, edhe pse vazhdon tė jetė nė reanimacion.

”Gabby hapi sytė, kėshtu qė ajo e di se i qėndrojmė pranė dhe qė e duam”, deklaroi Obama, rreth zonjės Gifford. “Tė gjithė e pėrkrahim nė atė qė do tė jetė njė rrugė e vėshtirė pėr tė, deri nė riaftėsimin e plotė. Ėshtė njė ndjesi aspak e mirė qė tė shohėsh njė prej miqve tė tu mė tė mirė duke luftuar me vdekjen, por ky ėshtė edhe njė prej atyre momenteve ku duhet tė shndėrrojmė dhembjen nė forcė”.

Nė fjalėn e tij, presidenti foli edhe pėr rrezikun e ndarjeve ekstreme nė mėnyrėn amerikane tė jetesės. Autori i dyshuar i atentatit, Jared Loughner, u paraqit nė Gjykatė dy ditė mė parė dhe u informua se mund tė pėrballet edhe me dėnimin me vdekje nė fund tė procesit.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi