Tunizi, vijojnė trazirat e dhunshme

Shko poshtė

Super Tunizi, vijojnė trazirat e dhunshme

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Thu Jan 13, 2011 4:53 pmTė paktėn katėr persona kanė mbetur tė vdekur gjatė natės me pėrplasjet e forcave tė sigurisė nė Tunizi, pavarėsisht se shpallja e gjendjes sė jashtėzakonshme dhe patrullimi i rrugėve nga ushtria duhet tė kontribuonte nė vendosjen e qetėsisė.

Nė lajmin e raportuar nga mediat ndėrkombėtare nė mesditėn e sotme, mėsohet se tre prej personave mbetėn viktimė e zjarrit tė hapur nga policia, nė periferinė e jugut tė kryeqytetit Tuniz.

Sipas raporteve tė tjera tė Federatės Ndėrkombėtare tė tė Drejtave tė Njeriut, numri i vėrtetė i viktimave gjatė natės sė djeshme ėshtė tetė.

Presidenti Zine El Abidine Ben Ali i ka konsideruar protestat si njė akt terrorist. Me qindra mijėra tunizianė kanė dalė nė rrugėt e qyteteve kryesore tė vendit, pėr tė shprehur pakėnaqėsinė e tyre pėr rritjen e ēmimeve tė ushqimit, papunėsinė e lartė dhe korrupsionin e madh.

Numri total i tė vdekurve gjatė demonstratave ėshtė nė 66 persona, pothuajse tre herė mė i lartė se 23 i pranuar zyrtarisht prej autoriteteve.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi