Itali, nisin hetimet pėr Berlusconi-n

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Itali, nisin hetimet pėr Berlusconi-n

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Fri Jan 14, 2011 3:32 pmProkuroria e Milanos ka nisur zyrtarisht hetimet ndaj Kryeministrit Silvio Berlusconi, pėr akuzat e favorizimit dhe shfrytėzimit tė prostitucionit minoren, lajmėroi gjatė mesditės “Corriere della Sera”.

Njė ditė mė parė, Gjykata e Lartė ndryshoi njė ligj, qė pengonte hetimin e tij, mbi bazėn e imunitetit. Pėrveē shfrytėzimit seksual tė minoreneve, Kryeministri dyshohet se ka pėrdorur influencėn e pozicionit tė tij pėr tė liruar njė 17-vjeēare marokene, tė quajtur Karima El Mahroug, nga njė komisariat nė Milano.

Akuza e favorizimit nėpėrmjet autoritetit shtetėror dėnohet 4-12 vjet sipas kodit penal italian, ndėrsa ajo e shfrytėzimit tė prostitucionit minoren dėnon 6 muaj-3 vjet kush kryen aktin dhe 14-18 vjet kush shfrytėzon viktimėn.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Itali, nisin hetimet pėr Berlusconi-n

Mesazh nga Baussi prej Fri Jan 14, 2011 6:34 pm

Op Op Berluscon mos p'e han :P
avatar
Baussi
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11009
Mosha : 24
Viti: : 07/12/1993
Vendbanimi: : MiLaNo*ViTi
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/05/2009

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bes.top-forum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Itali, nisin hetimet pėr Berlusconi-n

Mesazh nga Zyma prej Fri Jan 14, 2011 9:05 pm

O kta zor qe e ndal kush

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Itali, nisin hetimet pėr Berlusconi-n

Mesazh nga Baussi prej Sat Jan 15, 2011 12:07 pm

jo me Prokurori s'ja qet as keti ;)
avatar
Baussi
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11009
Mosha : 24
Viti: : 07/12/1993
Vendbanimi: : MiLaNo*ViTi
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/05/2009

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bes.top-forum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Itali, nisin hetimet pėr Berlusconi-n

Mesazh nga Lordi prej Sat Jan 15, 2011 12:46 pm

vallai me fol realitetin osht i fort Sali Berisha i dyt o qyky njeri

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 30
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Itali, nisin hetimet pėr Berlusconi-n

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi