Si t’i njohim shoqet e shtirura

Shko poshtė

Super Si t’i njohim shoqet e shtirura

Mesazh nga Ditta prej Sat Jan 15, 2011 11:00 am


Njė shprehje e vjetėr thotė “Kush gjen njė mik, gjen njė thesar”.
Ėshtė e vėrtetė. Por ndonjėherė kėto lloj lidhjesh emocionale mund tė na
“helmojnė” jetėn, duke arritur nė njė hidhėrim tė plotė. Mė poshtė do
tė lexoni se cilėt janė shoqet dhe shokėt “e rrezikshėm”, prej tė cilėve
duhet tė distancoheni dhe tė kemi shumė kujdes.

Mashtrueset
Shoqe jo korrekte dhe tek e cila nuk mund tė mbėshteteni: janė ato
vajza qė anulojnė gjithnjė takimet tuaja nė momentet e fundit. Ndėrsa ju
jeni duke e pritur pėr tė drekuar me tė ajo thotė se nuk mund tė vijė,
pasi e kanė mbytur punėt dhe nuk e di nėse do tė lirohet. Kjo shoqe
asnjėherė nuk ju gjendet pranė nė momente tė vėshtira, e aq mė pak kur
do t’ju duhet t’i besoni njė punė, tė cilėn ju nuk mund ta kryeni vetė.
Tė ngjiturat
Ėshtė njė nga ato tipa shoqesh qė nuk ju ndahen nė asnjė sekondė tė
ditės. Pretendon se ėshtė e pėrfshirė nė jetėn tuaj nė ēdo aspekt: me
pak fjalė miqtė tuaj bėhen edhe tė asaj; shtėpia juaj ėshtė dhe e saja.
Mos u habisni qė njė ditė kur tė ktheheni nė shtėpi, ta gjeni atė duke
ju bėrė edhe punėt, pastaj t’iu thotė: “Kalova kėtej dhe desha tė tė bėj
njė surprizė”. Ajo mund tė bėhet njė pengesė pėr jetėn tuaj intime.
Tė llastuarat
Ankohen gjithnjė dhe kanė tendencėn e vetėshkatėrrimit, pavarėsisht
se ėshtė krejtėsisht e pafajshme: nė njė moment ankohet se nuk mund tė
gjendet njė mashkull interesant pėr tė, ndėrkohė qė pak ēaste mė vonė ju
tregon se ėshtė duke shkuar me 3 meshkuj njėherėsh. Ju thotė se nuk
mund tė dalė me ju pėr pica, sepse ėshtė duke mbajtur njė dietė tė
fortė, e pak ēaste mė vonė shfaqet me njė tas tė madh me akullore. Ėshtė
e bindur se ndiqet nga fati i keq pėr gjithēka.
“Debilet”
Kujdes, ėshtė rrezik! Kėto shoqe mund t’ju heqin besimin qė keni nė
vetvete. Nė filmat amerikanė njė shoqe e tillė personifikohet si
‘cheerleader‘ bionde, dhe me njė fizik shumė tė bukur. E dashura e mė tė
“fortit” tė shkollės dhe gjithnjė e rrethuar nga vajza tė tjera qė e
shikojnė atė si model. Pra me pak fjalė e keni kuptuar se pėr ēfarė tipi
bėhet fjalė.
Xhelozet
Maskėn e saj tė xhelozisė e vesh gjithnjė. Ėshtė gjithnjė e
sjellshme, e shoqėrueshme dhe e gatshme pėr gjithēka. Nuk thotė kurrė jo
dhe nuk jua kthen asnjėherė fjalėn. Ėshtė e lindur pėr t’i bėrė tė
lumtur tė tjerėt, tė paktėn nga pamja e jashtme. Por kur ju tė gjeni njė
tė dashur ajo nė pak minuta ju bėn biografinė e tij. Sepse, sipas saj,
meshkujt nė qarkullim, pėrveē tė vetit, janė tė gjithė pemė pa kokrra.
Dorėshtrėnguarat
Ėshtė mė se normale qė nė shoqėri tė shfaqen edhe shoqe tė tilla, tė
cilat, pėr arsye tė ēuditshme harrojnė gjithnjė ēantėn nė shtėpi dhe
kanė gati fjalinė klasike: “Paguaj ti sot, herėn tjetėr e kam unė”. Por
asnjėherė nuk i bie ndėrmend qė t’ju ofrojė njė kafe.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi