Jeremiē: 2011, synojmė statusin e kandidatit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Jeremiē: 2011, synojmė statusin e kandidatit

Mesazh nga Lim-On prej Sat Jan 15, 2011 12:31 pmGjatė kėtij viti i cili sapo ka nisur, Serbia do tė synojė qė tė fitojė
me ēdo kusht statusin e kandidatit pėr anėtarėsim nė Bashkimin Evropian.
Kėshtu ėshtė shprehur ministri i Jashtėm serb, Vuk Jeremiē, lidhur me
prioritetet e diplomacisė dhe qeverisė serbe nė tėrėsi pėr vitin 2011 nė
aspektin ndėrkombėtar.
Sipas tij, marrja e statusit do tė jetė njė
ndėr prioritetet kryesore, duke synuar pėrmbushjen e tė gjitha kushteve
tė vendosura nga BE lidhur me njė fakt tė tillė.
“Pėrveē detyrave tė
brendshme politike, si ulja e papunėsisė, synim i yni politik pėr kėtė
vit ėshtė marrja e statusit tė kandidatit”, ka thėnė konkretisht
ministri i Jashtėm serb.
Duke shtuar se njė gjė e tillė ėshtė me interes jetik pėr Serbinė dhe se ēdo vonesė do tė jetė e rrezikshme.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 27
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi