Berisha pranon emrat e rinj nė Qeveri, i ēon te Topi

Shko poshtė

Super Berisha pranon emrat e rinj nė Qeveri, i ēon te Topi

Mesazh nga Lim-On prej Sat Jan 15, 2011 12:33 pmKryeministri Sali Berisha i ka pėrcjellė para pak ēastesh Presidentit tė
Republikės Bamir Topi, pėr dekretim dy emėrimet e reja nė qeveri.

Pas vendimit pėr dorėheqjen e parevokueshme tė zotit Ilir Meta nga posti
i Zėvendėskryeministrit dhe Ministrit tė Ekonomisė, Tregtisė dhe
Energjitikės, Lėvizja Socialiste pėr Integrim i ka dorėzuar
Kryeministrit tė Shqipėrisė zotit Sali Berisha propozimet si mė poshtė:
Edmond Haxhinasto, tė emėrohet Zėvendėskryeministėr dhe Ministėr i Punėve tė Jashtme.
Nasip Naco aktualisht Zėvendėskryetar i Kuvendit tė Shqipėrisė tė emėrohet Ministėr i Ekonomisė, Tregtisė dhe Energjetikės.
Kryeministri i Shqipėrisė zoti Sali Berisha konfirmoi se i miraton
propozimet e lartpėrmendura dhe i pėrcjell ato pėr dekretim tek
Presidenti i Republikės.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi