BE kritikon Kosovn pr zgjedhjet

Shko posht

Super BE kritikon Kosovn pr zgjedhjet

Mesazh nga AnG3L-E prej Sat Jan 15, 2011 7:17 pm
Bashkimi Evropian (BE) ka br thirrje edhe nj her q autoritetet e Kosovs t'i adresojn t gjitha akuzat pr manipulim t zgjedhjeve dhe t'i vazhdojn procedurat n procesin zgjedhor q nuk ka prfunduar ende.
Natasha Batler, zdhnse e komisionarit evropian pr zgjerim, Stefan Fule, ka thn t premten se Komisioni Evropian i merr seriozisht akuzat pr parregullsi n zgjedhje dhe shpreh shqetsim pr raporte t tilla.
Batler ka shtuar se shtja e zgjedhjeve, organizimi i tyre dhe parregullsit q kan ndodhur do t zn vend n raportin e progresit pr Kosovn, q e publikon do vit BE.
Ndrkoh, zyrtart e BE-s pohojn se disa shtete vazhdojn t ken rezerva pr nisjen e dialogut mes Kosovs dhe BE-s pr liberalizimin e vizave.
Diplomatt druajn se parregullsit e fundit n zgjedhje do ta zbehin dhe m shum imazhin e Kosovs dhe do t jet edhe m e vshtir q t'i bindin ministrit e brendshme t vendeve antare pr t nisur dialogun e vizave.

_________________
. . . Jam Kokforte . . . Por [ Zemren ] e Kam Gjithmone Te Madhe. . . ladyshy:

-------------EDUARD-------------------
------ ◢ ▇ ◣ (L) ◢ ▇ ◣----------
------▇ ▇ ▇ ◣ ◢ ▇ ▇ ▇----------
------◥ ▇ ▇ ▇ ▇ ▇ ▇ ◤---------
------┈ ◥ ▇ ▇ ▇ ▇ ◤--------------
------┈ ┈◥ ▇ ▇ ◤------------------
------┈ ┈ ┈ ◥◤----------------------
avatar
AnG3L-E
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 11525
Vendbanimi: : N`Zemer T`EDW-s
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 14/09/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi