Erdoan: Merkel t'i krkoj falje Turqis

Shko posht

Super Erdoan: Merkel t'i krkoj falje Turqis

Mesazh nga AnG3L-E prej Sat Jan 15, 2011 7:19 pm
Kryeministri turk, Rexhep Tajip Erdoan, ka thn se kancelarja gjermane, Angela Merkel, duhet t krkoj falje pr kritikat e saj br politiks turke n Qipro.
"Pikpamjet dhe deklaratat e tilla nuk japin pamjen e nj lideri vizionar dhe largpams. Presim q zonja Merkel t'i riprtrij njohurit e saj n histori dhe t'i krkoj falje pals turke, e cila ka br gjithka pr t gjetur zgjidhje", tha Erdoan pr mediat turke.
Gjat vizits n Qipro, Merkel ka vlersuar prpjekjet e qipriotve grek pr t gjetur nj zgjidhje pr bashkimin e ishullit, t ndar pr 36 vjet, ndrsa turqit e Qipros i ka cilsuar si fajtort kryesor.
Merkel ka thn se Turqia, pr shkak t sjelljes s saj n rastin e Qipros, sht ndshkuar me sanksione n negociatat pr pranim n BE.

_________________
. . . Jam Kokforte . . . Por [ Zemren ] e Kam Gjithmone Te Madhe. . . ladyshy:

-------------EDUARD-------------------
------ ◢ ▇ ◣ (L) ◢ ▇ ◣----------
------▇ ▇ ▇ ◣ ◢ ▇ ▇ ▇----------
------◥ ▇ ▇ ▇ ▇ ▇ ▇ ◤---------
------┈ ◥ ▇ ▇ ▇ ▇ ◤--------------
------┈ ┈◥ ▇ ▇ ◤------------------
------┈ ┈ ┈ ◥◤----------------------
avatar
AnG3L-E
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 11525
Vendbanimi: : N`Zemer T`EDW-s
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 14/09/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi