Chavez ndaloi serialin pėr shkak tė qenit Hugo i Vogėl

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Chavez ndaloi serialin pėr shkak tė qenit Hugo i Vogėl

Mesazh nga Lim-On prej Sun Jan 16, 2011 10:44 amNjė televizion privat nė Venezuelė ėshtė urdhėruar tė ndalojė
shfaqjen e serialit kolumbian, nė tė cilin personazhe kryesore janė
motrat Venezuela dhe Kolumbia, ndėrsa Venezuela ka njė qen i cili quhet
Hugo i Vogėl.
Nė njė episod Hugo i Vogėl zhduket, ndėrsa
Kolumbia e ngushėllon Venezuelėn duke i thėnė se mė mirė mos ta kėrkojė
fare pasi ėshtė mė lehtė tė jetojė pa tė, shkruan Reuters.
Autoritetet e Venezuelės vlerėsuan se seriali televiziv jo vetėm se
ka fyer liderin e tyre por edhe ka minuar pėrpjekjet e dy shteteve pėr
t’i pėrmirėsuar marrėdhėniet.
Pėrndryshe regjimi i Hugo Chavezit para tre vitesh ndaloi edhe
serialin e animuar Simpsons, pasi nuk ishin tė pėrshtatshėm pėr
programin e mėngjesit

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 27
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi