Elefantėt futbollistė driblojnė dhe shėnojnė gola

Shko poshtė

Super Elefantėt futbollistė driblojnė dhe shėnojnė gola

Mesazh nga Lim-On prej Sun Jan 16, 2011 10:45 amNdeshja futbollistike ndėrmjet ekipeve tė elefantėve tėrhoqi shumė qytetarė tė Nepalit nė festivalin ndėrkombėtar nė Saurahi.Elefantėt,
me ndihmėn e trajnerit tė cilin e bartin nė shpinė, treguan aftėsitė e
tyre tė driblimit me topin dhe shėnuan gola, qė natyrisht, nxiti
brohoritjen e tė pranishmėve.
Qe shtatė vjet me radhė festivali nė parkun nacional Chitwan ėshtė
njėri prej mė tė vizituarve nė kėtė vend. Ky festival sjell miliona
dollarė nga turizmi pėr kėtė shtet tė varfėr, shkruan Sky News.
Pėrveēse luajnė futboll, elefantėt marrin pjesė edhe nė njė garė bukurie.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi