Selino dhe kopra luftojn celulitin

Shko posht

Super Selino dhe kopra luftojn celulitin

Mesazh nga Lim-On prej Sun Jan 16, 2011 10:46 am


Selino dhe kopra jan t vlefshme n dietat pr pesh-humbje.Selinoja
sht nj burim i prkryer kaliumi. Mban nn kontroll kolesterolin dhe
stimulon veshkat dhe eliminon lngjet dhe skoriet.
Selino sht bim barishtore dyvjeare, e ngjashme me majdanozin, por me
gjethe m t mdha, e cila mbillet n kopshte dhe prdoret si erz ndr
gjellt ose pr sallat. Pr m tepr, rregullon tretjen n zorr. Mos i
hidhni gjethet sepse jan pjesa m e pasur me kalium.
Edhe kopra sht diuretike dhe ndihmon tretjen. Duke qen se sht e
pasur me minerale, z vend npr dietat pa krip. Pr m tepr sht e
pasur me vitamina dhe minerale, por i varfr n kalori.
S bashku, t dyja perimet luftojn paksimin e lngjeve hidrike dhe celulitin.
Prgatitja: bjini sallat dhe hajini para vakteve do dit, pr gati 3 muaj.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi